Рукомет

Повратак на побједнички пут: Борац надиграо Грачаницу у ”Борику”

Рукометаши Борца вратили су се на побједнички колосијек савладавши у дербију 22. рунде Премијер лиге БиХ састав Грачанице резултатом 20:15.

Тим Дамира Доборца тријумфовао је у Бањалуци у претходне двије сезоне, али овог пута није био ни близу побједе у Борику. Иако ослабљен неиграњем четири бека (Лукић, Јеремић, Дакић, Пуљизовић), Борац је од почетка до краја био у предности и сасвим заслужено тријумфовао.

Одиграли су изабраници Веселина Вујовића одлично у фази одбране, што и сам број примљених голова показује, али треба свакако рећи да су први гол примили тек у осмом минуту, а други половином тог дијела игре.

Сјајан је био Слађан Суботић, који је само у првом дијелу одбранио шест покушаја гостију – од чега три седмерца, док је до краја сусрета сакупио 13 интервенција.

Највише погодака у Борчевој екипи, која у наредном колу гостује Дервенти, постигао је Владо Драганић – пет. Код гостију, истакао се Омер Мехмедовић са седам.

БОРАЦ – ГРАЧАНИЦА 20:15

дворана: Борик, без гледалаца, судије: Недим Арнаутовић и Владимир Јовић, седмерци: Борац 2 (2), Грачаница 6 (3), искључења: Борац 18 минута, Грачаница 4 минута.

БОРАЦ: Перић 1, Грбић, Тодоровић, Престаш, Егић, Суботић, Њежић 3, Кнежевић 2, Вучићевић 3, Ћелић, Пуљизовић, Драганић 5, Тркуља, Славуљица 2, Милићевић, Подасинов. Тренер: Веселин Вујовић.

ГРАЧАНИЦА: Ђ. Босић, Шахдановић, Б. Босић, Кадрић, Ћузовић, Мехмедовић 7, Џиновић 1, Хушић, Мехмедчехајић, Живанов 3, Мехмедовић, Хаџихасановић, Џелиловић 4, Мусић, Шуша, Радичевић. Тренер: Дамир Доборац.