”Пораз у Тузли јесте неуспјех, али није смак свијета, већ нова опомена”

Серију од четири везана гостовања фудбалери Борца закључили су поразом у Тузли од Слободе.

“Црвено-црни” су тријумфовали резултатом 1:0, а једини гол на мечу постигао је Абид Мујагић у 38. минуту.

Мислим да смо имали привидну иницијативу у првом полувремену и сигуран сам да би то много другачије било да нисмо на онакав начин примили гол јер смо имали неке адуте за наставак. Недостајало нам је, међутим, концентрације и прецизности. Момци су жељели, створили смо неке ситуације, али нисмо поентирали. Без датог гола немамо шта да тражимо, чак ни на путу ка евентуалном ремију. Сљедећа утакмица нам је на нашем терену против Жељезничара, ово је био убитачан распоред, четири везана гостовања. Мислим да је Слобода добила утакмицу не на квалитет, него на борбеност, жељу и хтијење и да је била боља за тај један гол. Нама остаје добро да размислимо за ове гостујуће утакмице јер је очигледно да играмо топло – хладно. То није добро и, једноставно, морамо да нађемо рјешење јер послије Жељезничара долази нам гостовање Зрињском, што је много озбиљнија утакмица него ова. До мене је и до нас је. Не мислим да ово треба да буде узбуна већ опомена након оне бијељинске – рекао је тренер Јагодић у одјави тузланског двобоја.

Утакмица између Борца и Жељезничара игра се сљедећег понедјељка са почетком у 18 часова.