На посљедњем гостовању – тријумф: Давид Чавић срушио Вележ, на корак је од титуле најбољег стријелца полусезоне!

Јуниори Борца гостовали су протеклог викенда екипи Вележа, те уписали трећу побједу ”на страни” у овој полусезони, а меч је завршен резултатом 0:1.

”Кривац” за такав исход је капитен јуниорске селекције Давид Чавић, који је у 53. минуту материјализовао пенал и стигао на прво мјесто листе стријелаца са десет голова.

Исту бројку крај свог имена има и члан Звијезде 09 Сретен Милошевић, али је десет голова постигао на 12 утакмица, за разлику од Чавића, који је наступио на осам.

Посљедњу утакмицу у овој полусезони Борчеви јуниори, који су на табели тренутно четвртопласирани, одиграће у сриједу, 4. новембра, када ће са почетком у 14 часова угостити селекцију Сарајева.

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 0:1

стријелац: 0:1 Чавић (пенал, 53.), стадион: помоћни терен стадиона ”Рођени”, судија: Антони Бандић (Груде), Шехић, Бећа, Машетић (Вележ), Тахрић, Малбашић (Борац), црвени картон: Амер Машетић (Вележ, 90+2. минут).

ВЕЛЕЖ: Рибић, Машетић, Диздаревић (од 68. минута Тањо), Хусовић, Сијамија, Пирија (од 61. минута Елказ), Кркић (од 78. минута Бутуровић), Бећа (од 61. минута Максумић), Смаиловић, Салчин (од 46. минута Госто), Шехић. Тренер: Ален Пајић.

БОРАЦ: Војводић, Батос (од 89. минута Рачић), Бобић, Орашанин, Симуновић, Кујунџић, Тахрић, Чавић, Вујмиловић, Малбашић, Јаворац (од 86. минута Церић). Тренер: Марко Максимовић.