Једна грешка одвела меч на страну Слободе: Пети пораз Борца у сезони

Како је почела серија од четири гостујуће утакмице, тако је и завршила…

Након што су у Бијељини, у најслабијој партији сезоне, поражени од Радника, фудбалери Борца су потом везали два какањска тријумфа, да би данас низ гостујућих мечева завршили неуспјехом у дуелу са Слободом на Тушњу.

Било је 1:0 за ”црвено-црне”, који су, захваљујући овој побједи, екипама из зоне испадања одмакли десет корака, док Борац у овом тренутку заостаје четири бода за Жељезничаром, који ће у сриједу одиграти заостали дерби са Сарајевом и који у наредном колу долази у Бањалуку.

Био је Борац конкретнији у првом полувремену, опаснији, голман Аднан Голубовић је у пар наврата добро интервенисао, али шта то вриједи кад је Слобода у 38. минуту дошла до поготка…

Све је на десној страни терена добро урадио Бегановић, прошао Милојевића, а потом центрирао на супротну стативу за Мујагићу, који није имао никаквих проблема да поентира из изгледне ситуације.

Био је то гол који је Тузлацима био довољан за тријумф над Борцем, који је тако уписао пети пораз у сезони, али и наставио низ без побједе на овом гостовању, који траје од маја 2012. године.

СЛОБОДА – БОРАЦ 1:0

стријелац: 1:0 Мујагић (38.), стадион: Тушањ, судија: Лука Билбија (Приједор), жути картони: Ристић, помоћни тренер Омеровић, Јусић, Бегановић, Предраговић (Слобода), Радуловић (Борац).

СЛОБОДА: Голубовић, Јусић, Девеџић, А. Бегановић, Хусејиновић (од 89. минута Курталић), Џ. Бегановић, Томашевић, Ристић (од 68. минута Максимовић), Предраговић, Пезер, Мујагић (од 90+3. минута Алић). Тренер: Градимир Црногорац.

БОРАЦ: Павловић, Јовановић, Зиљкић, Ћосић (од 72. минута Субић), Дујаковић (од 84. минута Боровчанин), Војновић (од 46. минута Мелег), Бртан (од 72. минута Радуловић), Лукић, Врањеш, Милојевић, Закарић (од 72. минута Георгиев). Тренер: Владо Јагодић.

(борац-спорт, фото: sport1.ba)