Пораз у првом мечу у Анталији: Узбекистански Кизилкум савладао ”црвено-плаве”

Фудбалери Борца поражени су вечерас од узбекистанског Кизилкума резултатом 1:0 у првој контролној утакмици у Анталији.

Тренутак одлуке догодио се у 61. минуту, када је капитен узбекистанског суперлигаша Ђураев прошао по страни, између два штопера Борца прослиједио лопту до Ватадзеа, а овај матирао младог голмана нашег тима Луку Дамјановића.

Данашњи меч Борац је почео у саставу: Лакић, Дујаковић, Војновић, Ћосић, Субић, Молс, Мелег, Врањеш, Чавић, Зиљкић и Механовић. У другом полувремену, шансу су добили: Дамјановић, Боровчанин, Милојевић, Узелац, Кујунџић, Бртан, Тахрић, Георгиев, Босанчић, Закарић и Шикањић.

Првих пола сата меча, иначе, протекло је у благој иницијативи ривала, док је у преосталих 15 минута првог дијела Борац два-три пута опасно запријетио преко капитена Стојана Врањеша.

У уводним минутима наставка, иницијативу је преузео Максимовићев тим, а баш у тренуцима када је вршио притисак – примио је погодак.

Међутим, нису играчи Борца пали послије примљеног гола, већ су успјели да створе двије-три добре прилике, а најбоље нису искористили Узелац и Георгиев.

Наредну утакмицу у Анталији Борац игра у сриједу, 3. фебруара, када ће играти против румунске Чикзереде.

(борац-спорт, фото: МОНДО/Горан Арбутина, видео: РТРС)