Пораз Борца на “Пецари” уз пљусак, натопљен терен и нестанке електричне енергије

Фудбалери Борца поражени су вечерас на стадиону Пецара од Широког Бријега резултатом 2:0 у дерби утакмици 7. кола БХ Телеком Премијер лиге БиХ, коју су обиљежили, благо речено, катастрофални услови за игру. Наиме, на стадиону је чак четири пута дошло до нестанка електричне енергије због чега су оба полувремена трајала по 60 минута, с тим што је почетак другог каснио три-четири минута. Такође, цијелим током утакмице падала је јака киша праћена ударима вјетра, па је терен Пецаре био натопљен и скоро неуслован за нормално кретање лопте.

Руководство Борца жељело је због свега наведеног да уложи жалбу код делегата Фрање Гргановића из Новог Травника због грубог кршења Правилника о такмичењу, односно члана 63 у којем се наводи: “Ако утакмица сталног такмичења није одиграна, или је морала бити прекинута из оправданих разлога који се нису могли уклонити (невријеме, магла, мрак, нестанак електричне енергије, пожар, поплава, земљотрес и др.), о чему одлучује судија, или је утакмица прекинута због наступа Дана жалости, одиграће се нова утакмица уколико је до прекида дошло прије истека 80 % регуларног времена одређеног за игру.” Међутим, Гргановић то није уважио, већ је челницима Борца саопштио да примједба мора бити уложена путем одговарајућих тијела Фудбалског савеза БиХ.

Што се тиче саме утакмице, прву шансу забиљежили смо у 9. минуту, када је Лука Менало пребацио лопту са лијеве на десну страну за Дину Ћорића који из повољне ситуације лоше захвата лопту. Само два минута касније, дошло је до дјелимичног нестанка електричне енергије на стадиону због чега дио рефлектора није био у функцији, а утакмица је настављена након 8 минута.

Недуго након наставка, Широки Бријег је стигао у до вођства. Играо се 22. минут када је Јосип Ћорић са центра терена упутио дубинску лопту за већ споменутог презимењака Дину, који бјежи одбрани Борца искористивши лоше постављену офсајд-замку и лоб-ударцем матира Асмира Авдукића.

У 28. минуту Махир Карић је у дуелу са одбраном Широкобријежана сачувао лопту и потом на лијевој страни упослио Младена Веселиновића који се, умјесто за шут, одлучио за дриблинг, што се испоставило као лоше. 39. минут доноси први шут црвено-плавих у оквир гола: Милош Чудић је центрирао пред гол Широког Бријега, након неспоразума како одбране домаћих, тако и нападача Борца, лопта долази до Горана Галешића који шутира са 17 метара од гола Широког Бријега, али Лука Билобрк одлично интервенише на голу.

У 44. минуту Синиша Дујаковић наком комбинације са Чудићем шутира преко гола, да би, у јеку боље игре нашег тима, поново отказали рефлектори, па је утакмица поново морала да буде прекинута, овог пута на 7 минута. Након наставка, виђена је још само једна шанса у првом дијелу и то у 55. минуту, када је Менало побјегао Борису Распудићу, али искоса са десне стране шутирао директно у Авдукића.

Као што смо већ рекли, почетак другог полувремена каснио је неколико минута због трећег проблема са рефлекторима, а чим је сусрет настављен, изабраници Горана Саблића створили су двије стопостотне шансе за постизање гола. Прво је у 49. минуту Дејан Чабраја са лијеве стране одиграо повратну лопту на врх казненог простора за Јосипа Баришића, чији шут одлично зауставља Авдукић избацивши лопту у корнер, да би након истог главом шутирао асистент код гола Јосип Ћорић, али је Авдукић поново био на мјесту.

У 65. минуту Дујаковић је у шеснаестерцу Борца фаулирао Менала, арбитар Елвис Мујић из Бановића је показао на бијелу тачку, а када је Чабраја желио да изведе једанаестерац, завладао је потпуни мрак на Пецари с обзиром да су ван функције били сви рефлектори. Утакмица је поново прекинута, овог пута на 14 минута, након чега је Чабраја споменути пенал претворио у гол.

У 84. минуту Дујаковић је упутио лопту ка Махиру Карићу, који након пријема веома добро шутира, али Билобрк зауставља шут Борчевог нападача. На истеку 91. минута биљежимо најбољу шансу за Борац на утакмици: Александар Радуловић је идеално на лијевој страни упослио Уроша Мирковића који бјежи чувару, али лопту након његовог шута голман Широког Бријега избацује у корнер.

Посљедњу шансу биљежимо у 96. минуту, када поново у акцији учествују Дујаковић и Карић: десни бек црвено-плавих пролази по десној страни и центира, али Карић на првој стативи лоше захвата лопту.

Након трећег премијерлигашког пораза, Борац заузима шесто мјесто на табели са 10 бодова, колико је сакупио и бијељински Радник, наредни ривал нашим фудбалерима, али су изабраници Зорана Милинковића у предности због мањег броја примљених голова (Борац 6:6, Радник 6:10).

ШИРОКИ БРИЈЕГ – БОРАЦ 2:0

стадион: Пецара, гледалаца: 1000, судија: Елвис Мујић (Бановићи), жути картони: Бралић, Д. Ћорић (Широки Бријег), Чудић (Борац).

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Билобрк, Матић, Баришић, Д. Ћорић, Баша, Чабраја, Менало, Милићевић, Ј. Ћорић, Бегоња, Бралић. Још су играли: Кожул, Ћорлука, Иванковић. Тренер: Горан Саблић.

БОРАЦ: Авдукић, Галешић, Ојданић, Радуловић, Дујаковић, Распудић, Карић, Даниловић, Јаничић, Веселиновић, Чудић. Још су играли: Мирковић, Буразор. Тренер: Зоран Милинковић.

(борац-спорт, фото: sportsport.ba)