Подјела бодова у Платоновој – мреже мировале у судару Борца и Зрињског

Дерби 17. кола Премијер лиге БиХ између Борца и Зрињског много је обећавао, али је, на крају, завршен најнепопуларнијим резултатом – 0:0, што је укупно пети, а други везани реми ”црвено-плавих” у сезони, с обзиром да су у прошлом колу, прије одласка на репрезентативну паузу, подијелили плијен са екипом Младости (1:1).

Сходно ”иксу” са Мостарцима, али и тријумфима Радника над Какањцима (0:4) и Тузле City над Челиком (1:0), Борац се два кола прије одласка на одмор налази на петом мјесту уз 29 бодова, док су ”племићи” шестопласирани, уз два бода мање.

У првих 45 минута, највећа пријетња по гол на којем је стајао Иван Бркић био је капитен Борца и један од најбољих стријелаца Премијер лиге БиХ у текућој сезони Стојан Врањеш, који се у том периоду чак четири пута нашао у шанси за постизање поготка.

Најближе да то учини био је у петом минуту, када је чувар мреже Мостараца ухватио лопту на гол-линији након једног лоб-ударца, и у 37. минуту, када је након паса Зиљкића и доброг пријема лопта шутирао поред лијеве стативе.

Поменимо, послије прве ситуације дошло је до кошкања фудбалера два тима. Поједини играчи Борца сматрали су да је лопта прешла гол-линију, што је био повод за ”фрку”, али се све брзо смирило, баш као и ситуација након сукоба Марка Јовановића и Петра Кунића на другој страни одмах након тога, послије једног дуела.

У првом дијелу, Зрињски је само једном опасно запријетио голу Борца и то у 30. минуту, када је изведен слободан ударац са десне стране, лопта је прелетјела све играче, а Младен Лучић скренуо лопту у корнер.

Пети минут наставка донио је погодак Борчевих фудбалера, али је исти поништен јер се стријелац Синиша Дујаковић, према мишљењу арбитара, налазио у офсајд позицији. Наиме, Иван Црнов је извео слободан ударац са лијеве стране, одбрана гостију накратко интервенисала, лопта је стигла до Кајкута који је шутирао, посљедња линија Зрињског скренула лопту до Дујаковића који је погодио ударцем главом, али се, како су сматрали арбитри, налазио најближе Бркићу.

Интересантно, помоћни судија Џенан Милић није у тој ситуацији подигао заставицу, Борчеви фудбалери су већ прославили погодак, али је након протеста играча Зрињског Милић промијенио своју првобитну одлуку…

До краја сусрета Борац је био бољи и конкретнији, али није успио да пробије бедем Зрињског, који се базирао на контранападе, а један такав могао је да уроди плодом и шокира Градски стадион дубоко у судијској надокнади, али се Станиша Мандић није снашао.

У наредном колу, Борац ће првог децембарског дана гостовати Челику, ослабљен неиграњем Саше Кајкута, којем је у дуелу са Мостарцима показан трећи жути картон.

Јовановић у УКЦ РС

У финишу меча, један ударац у лице је добио штопер Борца Марко Јовановић, који је остао да лежи на терену. Дефанзивцу нашег тима указана је помоћ на терену, послије чега је превезен у УКЦ РС, гдје су обављени први прегледи.

Ипак, за сада нема прецизнијих информација о степену Јовановићеве повреде, што је клуб навео у саопштењу, у којем се истиче да је Јовановић добио ударац лактом у предјелу јагодичне кости, након чега је услиједило крварење из носа.

Јовановић је збринут на полуинтензивној њези Клинике за ОРЛ на УКЦ РС у току утакмице, гдје му је урађен дијагностички преглед.

Јовановић је, како су истакли у клубу, задржан у УКЦ РС,  стање му је стабилно, а тачна дијагноза биће позната након посматрања и даље опсервације у јутарњим часовима.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 0:0

стадион: Градски, гледалаца: 5000, судија: Адмир Шеховић (Сарајево), жути картони: Јаничић, Кајкут, Радуловић, Даниловић, Ћосић, Волков (Борац), Јаковљевић, Чирјак, Барбарић, Зломислић (Зрињски).

БОРАЦ: Лучић, Радуловић (од 77. минута Даниловић), Јовановић (од 86. минута Волков), Кајкут, Црнов (од 72. минута Мирић), Ћосић, Милутиновић, Дујаковић, Врањеш, Јаничић, Зиљкић. Тренер: Бранислав Крунић.

ЗРИЊСКИ: Бркић (од 62. минута Тополовић), Гојковић, Чурјурић (од 65. минута Чирјак), Зломислић, Кунић, Барбарић, Јаковљевић, Рустемовић, Мандић, Тичиновић (од 77. минута Баришић), Кадушић. Тренер: Младен Жижовић.