Побједоносни низ пионира прекинут у Посушју, кадети тријумфовали голом у трећем минуту надокнаде!

Побједоносни низ пионира Борца, који је трајао од старта сезоне (пет узастопних побједа), прекинут је у Посушју.

У данашњем дуелу, домаћин је тријумфовао резултатом 3:2, а у интервалу од само два минута стекао је предност од два гола. У 11. и 13. минуту погађали су Андро Кевиљ и Пауло Башић, а тај плус тим Ивана Ореча задржао је до краја полувремена.

Недуго након старта другог, капитен Борчевих пионира Матеј Декет преполовио је минус, да би у 56. минуту Давид Пенава поново вратио Посушацима предност од два гола. Када је већ питање побједника било ријешено, у другом минуту надокнаде, Декет је постигао други погодак на овом мечу.

Кадети су, са друге стране, у тријумфалном расположењу напустили Посушје. Тријумфовали су резултатом 0:1 и стигли до пете узастопне побједе, а ”кривац” за то био је Павле Павковић, који је погодио у трећем минуту надокнаде другог полувремена.

Пионири Борца су уз омјер од пет побједа и једног пораза на трећем мјесту, уз бод минуса за Жељезничаром. Кадети су другопласирани са истим учинком, уз шест бодова мање од лидера Зрињског, који има и меч више.

У наредном колу, Борчеви пионири и кадети ће угостити Тузла сити.

ПИОНИРИ

ПОСУШЈЕ – БОРАЦ 3:2

стријелци: 1:0 Кевиљ (11.), 2:0 Башић (13.), 2:1 Декет (38.), 3:1 Пенава (56.), 3:2 Декет (70+2.), стадион: ”Мокри Долац”, гледалаца: 50, судија: Марио Пејић (Груде), жути картони: Јовановић (Борац).

ПОСУШЈЕ: Лончар, Бешлић, Топић (од 63. минута Ф. Јукић), Кевиљ, Багарић, Сабљо (од 63. минута П. Јукић), Пенава (од 69. минута Думанчић), Капурал, Ковач (од 69. минута Чамбер), Башић, М. Резо. Тренер: Иван Ореч.

БОРАЦ: Бобар, Нежић (од 51. минута Топић), Предојевић, Станимировић (од 36. минута Вучковац), Тешић (од 63. минута Салкић), Вујиновић, Декет, Пејаковић, Савановић, Јовановић, Голић (од 36. минута Терзић). Тренер: Асмир Авдукић.

КАДЕТИ

ПОСУШЈЕ – БОРАЦ 0:1

стријелци: 0:1 Павковић (90+3.), стадион: ”Мокри Долац”, гледалаца: 50, судија: Јосип Мартиновић (Чапљина), жути картони: Л. Јукић, Галић (Посушје), Ћорић (Борац).

ПОСУШЈЕ: Чале (од 90+3. минута Баго), Ј. Бешлић, Р. Лукић, Думанчић, Ширић, Башић, А. Бешлић, Ребић, Галић, Ерцег (од 46. минута Рајич (од 57. минута Ореч)), Л. Јукић. Тренер: Филип Зовко.

БОРАЦ: Бојандић, Мишић, Лајић, Ћетковић, Благојевић, Сопренић, Ћулум (од 78. минута Павковић), Ћорић, Гостимировић, Ђудуровић, Пејић (од 87. минута Лазић). Тренер: Милан Озрен.

(борац-спорт, фото: ФК Борац – омладинска школа)