Пионири убједљиво поразили Сарајево, кадети ремизирали

Пионири Борца убједљиво су тријумфовали над Сарајевом у дербију трећег кола Елитне лиге БиХ.

На помоћном терену Градског стадиона, Борац је уписао побједу резултатом 3:0, уз два гола Фариса Џевахирића, док је један погодак био дјело Душана Петровића.

Кадети су са Сарајлијама ремизирали 1:1. Гол за наш тим, водећи, постигао је Петар Самарџија, док је бод гостима омогућио Сеид Праменковић.

Борчеви пионири седам кола прије краја првенства заузимају четврто мјесто на табели са 53 бода, три мање од лидера Зрињског.

Кадети су у својој лиги такође четврти, са 45 бодова.

У сљедећем колу, Борац ће гостовати Жељезничару.

ПИОНИРИ

БОРАЦ – САРАЈЕВО 3:0

стријелци: 1:0 Џевахирић (15.), 2:0 Петровић (53.), 3:0 Џевахирић (68.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Драган Кесић (Градишка), жути картони: Кујача, Карамехмедовић, Алета, Реџић (Сарајево).

БОРАЦ: Корићанац, Ћулум, Вишекруна, Терзић, Сопренић, Ћорић, Мићић, Ђудуровић, Џевахирић (од 69. минута Врсајковић), Петровић (од 70. минута Четковић), Пејић (од 66. минута Томас). Тренер: Милан Озрен.

САРАЈЕВО: Алета, Карамехмедовић, Врбан (од 59. минута Музаферија), Косо, Омеркић, Церић (од 46. минута Нухановић), Реџић, Градишић, Мухаремовић (од 64. минута Соколовић), Кујача (од 46. минута Захировић), Брачковић (од 64. минута Хаскић). Тренер: Мухамед Џакмић.

КАДЕТИ

БОРАЦ – САРАЈЕВО 1:1

стријелци: 1:0 Самарџија (21.), 1:1 Праменковић (52.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Бојан Панић (Приједор), жути картони: – .

БОРАЦ: Милановић, Врањеш, Макарић, Бурњаковић, Сарић (од 73. минута Ковачевић), Самарџија (од 78. минута Стојичић), Јанковић (од 68. минута Ђајић), Дамјанић, Дивљак (од 46. минута Марчетић), Миздрак (од 90. минута Пеуља), Плавшић. Тренер: Предраг Мајкић.

САРАЈЕВО: Шутковић, Делић, Алајмовић, Челик, Хусић, Керановић, Бабић, Стјепановић (од 80. минута Бездроб), Праменковић, Дурановић (од 70. минута Какрин), Алагић (од 46. минута Мердић). Тренер: Адмир Хасанчић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац)