Пао је Широки Бријег, Борац је први на табели!

Фудбалери Борца су први на табели Премијер лиге БиХ!

Црвено-плави су у дербију 27. кола, играног синоћ на Градском стадиону, савладали Широки Бријег резултатом 2:1 бодовно се изједначили са Сарајевом, али су у предносто због боље гол-разлике шест рунди прије краја.

Борац је тако везао шест побједа у бх. елити – што је од оснивања такмичења успио само једном, у сезони 2010-11 кад је освојио титулу!

Јунак побједе био је капитен Стојан Врањеш, који је постигао оба поготка. Црвено-плаве је довео у вођство у 30. минуту, када је Александар Војновић изборио пенал, а Врањеш био сигуран реализатор.

Широкобријежани су изједначили у 74. минуту, када је одбрана Борца послије корнера заборавила на Стипу Јурића који је из непосредне близине поентирао за 1:1, али Врањеш се побринуо да тај гол не буде довољан за позитиван резултат.

Центрирао је Дино Ћорић са десне стране, а Врањеш у 88. минуту ударцем главом матирао Мишкића за огромно славље – и прво мјесто на табели!

У наредном колу, Борац ће гостовати Вележу.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 2:1

стријелци: 1:0 Врањеш (пенал, 30.), 1:1 Јурић (74.), 2:1 Врањеш (88.), стадион: Градски, судија: Адис Мулахасановић (Сарајево), жути картони: Ћорић, Узелац, тренер Максимовић, Дујаковић (Борац), Станић, Гргић (Широки Бријег).

БОРАЦ: Павловић, Узелац, Ћорић, Зиљкић (од 90+3. минута Босанчић), Ћосић, Дујаковић (од 80. минута Чавић), Војновић, Бртан, Субић (од 90+3. минута Милојевић), Врањеш (од 90+3. минута Шикањић), Механовић (од 77. минута Мораитис). Тренер: Марко Максимовић.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Мишкић, Медић, Обшивач, Машић (од 90+2. минута Мајић), Јуриљ (од 90+2. минута Брекало), Шабић (од 57. минута Гргић), Станић, Вукоја, Захара, Муса, Икић (од 46. минута Јурић). Тренер: Тони Карачић.