Пионири и кадети тријумфовали над Тузла ситијем

Пионири и кадети Борца укњижили су побједе у дуелима са Тузла ситијем, у оквиру осмог премијерлигашког кола.

Пионирска екипа се након гостујућег пораза у Посушју вратила на побједнички колосијек, а сви најзначајнији тренуци у домаћем дуелу са Тузлацима догодили су се у интервалу од 7. до 22. минута.

Капитен нашег тима Матеј Декет је у седмом минуту поентирао за 1:0, реванширао му се Нихад Џомбић шест минута касније, док је нову предност нашем тиму донио и коначан резултат поставио Андрија Пејаковић у 22. минуту.

У дуелу кадета два тима виђено је шест голова, а до одласка на одмор Борац је имао предност од два поготка. Погађали су Никша Благојевић у 2. и Милош Сопренић у 41. минуту, да би потом малобројна публика у интервалу од 59. до 63. минута видјела три гола.

Хасо Јахић је смањио предност Борца, затим су Коста Ђудуровић и Лазар Лајић били прецизни за високих 4:1, док је коначних 4:2 поставио Емил Сабитовић у 79. минуту.

Пионири Борца су након седам мечева, на којима су уписали шест побједа и један пораз, на другом мјесту иза Сарајева које има исти број бодова, али бољу гол-разлику (Сарајево +20, Борац +13). Кадети су, са истим учинком, такође другопласирани, али са четири бода мање од лидера Зрињског (Зрињски 22, Борац 18), који има и меч више.

У наредном, деветом колу, Борчеви омладинци ће гостовати Вележу.

БОРАЦ – ТУЗЛА СИТИ 2:1

стријелци: 1:0 Декет (7.), 1:1 Џомбић (13.), 2:1 Пејаковић (22.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Велибор Гиговић (Градишка), жути картони: Мујановић, Шарић (Тузла сити).

БОРАЦ: Бобар, Нежић, Предојевић, Станимировић, Декет, Марјановић (од 43. минута Тешић), Пејаковић (од 58. минута Вучковац), Савановић (од 68. минута Топић), Јовановић, Голић, Терзић. Тренер: Асмир Авдукић.

ТУЗЛА СИТИ: Мевкић, Дропић, Џомбић, Чирак, Ковачевић (од 36. минута А. Ћосић), Бектић (од 56. минута Л. Ћосић), Мујановић, Акељић (од 36. минута Николић), Халиловић (од 49. минута Хасић), Шарић, Павић. Тренер: Менсур Шмигаловић.

БОРАЦ – ТУЗЛА СИТИ 4:2

стријелци: 1:0 Благојевић (2.), 2:0 Сопренић (41.), 2:1 Јахић (59.), 3:1 Ђудуровић (61.), 4:1 Лајић (63.), 4:2 Сабитовић (79.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Драган Тодић (Добој), жути картони: Пејић (Борац),

БОРАЦ: Јуркас, Мишић (од 88. минута Врсајковић), Лајић, Ћетковић, Благојевић, Сопренић, Ћулум, Ћорић (од 67. минута Лазић), Гостимировић (од 62. минута Павковић), Ђудуровић (од 88. минута Ћусо), Пејић (од 88. минута Богојевић). Тренер: Милан Озрен.

ТУЗЛА СИТИ: Халиловић, Хоџић, Зендели, Рамић (од 56. минута Хамзић), Зекић, Савић (од 53. минута Тупајић), Бешић (од 56. минута Чизмић), Фехрић (од 53. минута Јахић), Незировић (од 56. минута Сабитовић), Кешетовић (од 53. минута Јашаревић), Мушановић (од 53. минута Смајловић). Тренер: Емир Брзовић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац – омладинска школа)