Борац за два минута трасирао пут ка побједи: Црвено-плави славили на Тушњу!

Наставио је Борац са побједама у Премијер лиги БиХ, ове суботе уписана је и прва гостујућа!

Након четири везана тријумфа на Градском стадиону у Бањалуци (Игман, Слога Меридиан, Звијезда 09 и Посушје), тим Винка Мариновића је првог дана викенда укњижио побједу на Тушњу, у дуелу са Тузла ситијем (1:2) и на најбољи начин најавио заостали меч првог кола против Широког Бријега (сриједа, ”Пецара”, 18.30 часова), послије којег црвено-плави могу да се домогну и лидерске позиције.

У првих десет минута, Тузлаци нису материјализовали двије стопостотне прилике за постизање гола. Ирфан Хаџић се у осмом минуту убацио иза Саве Шушића који није најбоље испратио дугу лопту ка шеснаестерцу, нашао се нападач домаћег тима ”очи у очи” са голманом Борца Миланом Мијатовићем који је успио да укроти тај ударац.

Играо се овај меч по изузетно тешком терену, цијелим током утакмице је падала јака киша, терен је био натопљен водом, а та чињеница била је срећна за Борац само два минута касније.

Макс Јурај Ћелић је хтио да врати једну лопту ка голману, али је она због локви на терену остала ”укопана”. Преузео ју је Хаџић који се поново нашао у доброј прилици, али због натопљеног терена није успио да упути квалитен ударац.

Казна је стигла у интервалу од 25. до 27. минута – за само два минута црвено-плави су исто толико пута затресли домаћу мрежу.

Себастијан Ерера Кардона је извео аут са лијеве стране, лопта је пала у шеснаестерац Тузла ситија гдје ју је прихватио Дамир Хреља, те послије окрета послао лопту под пречку гола на којем је стајао Неврес Фејзић.

Други гол био је дјело Јове Лукића. Лоше је лопту у поље испуцао Ђорђе Пантелић, пресјекао је то Срђан Граховац, а лопта је стигла до Зорана Квржића који у казненом простору проиграва Лукића, којем није било тешко да поспреми лопту иза Фејзићевих леђа.

На уласку у посљедњих пола сата, одличну прилику за трећи гол није искористио Милан Макарић, који је у игру ушао у игру на старту другог полувремена након што се Лукић пожалио на повреду задње ложе. Добио је Макарић лопту у простор, успио да обиђе Фејзића и шутира, али су лош терен и Фарук Бихорац помогли домаћима у овој ситуацији.

На другој страни, само четири минута касније су Тузлаци били у доброј ситуацији да смање заостатак. Мирзад Механовић је петом на ивици казненог простора оставио лопту за Ђорђа Пантелића, али лопту након његовог ударца искоса са десне стране црногорски голман одличном одбраном избацује у корнер.

Као и Макарић десетак минута раније, тако је и Дамир Хреља у 69. минуту пропустио сјајну прилику да по трећи пут натјера Фејзића на капитулацију. Изгубили су играчи Тузла ситија лопту на средини терена, кренуо је Хреља ка голу, обишао Фејзића, али се потом спетљао у кључном моменту.

Тузлаци су предност Борца смањили у 77. минуту. Ирфан Хоџић је центрирао са десне стране, а Хамза Реџић главом захватио лопту и матирао данас веома доброг Мијатовића.

На крају је резултатом 1:2 и завршен меч, иако су домаћи у 88. минуту били у сјајној прилици да изједначе. Након једног убацивања са десне стране, створила се гужва пред Борчевим голом, а на крају је одбрана нашег тима успјела да изблокира Аниса Јашарагића.

ТУЗЛА СИТИ – БОРАЦ 1:2

стријелци: 0:1 Хреља (25.), 0:2 Лукић (27.), 1:2 Реџић (77.), стадион: Тушањ, гледалаца: 250, судија: Ермин Сивац (Зеница), жути картони: Бихорац, Делимеђац, Ћорић, Реџић (Тузла сити), Квржић, Макарић (Борац).

ТУЗЛА СИТИ: Фејзић, Бихорац (од 60. минута Реџић), Делимеђац (од 77. минута Мешиновић), Шукиловић, Хаџић, Механовић, Пантелић, Хоџић (од 77. минута Никић), Ћорић, Кобиљар (од 60. минута Јашарагић), Ордагић (од 70. минута Сушић). Тренер: Миленко Бошњаковић.

БОРАЦ: Мијатовић, Ћелић, Барски (од 88. минута Пишек), Кортес (од 79. минута Јуриљ), Граховац, Ерера Кардона, Лукић (од 46. минута Макарић), Квржић, Терзић (од 79. минута Фићовић), Шушић, Хреља (од 86. минута Јокић). Тренер: Винко Мариновић.