Пионири и кадети нижу успјехе: Седам утакмица – седам побједа!

Пионири и кадети Борца наставили су, и у осмом колу Премијер лиге БиХ, у сјајном ритму.

И даље су пулени Асмира Авдукића и Игора Мирковића једини са максималним бројем бодова, а протеклог викенда су на помоћном терену Градског стадиона тријумфовали над селекцијама Посушја.

Млађи од два тима уписао је побједу резултатом 3:0, па тако и након овог кола нема ниједан примљени погодак у сезони. Двоструки стријелац био је Милош Бајић (48. и 57. минут), а Посушаке је, голом из 18. минута, ”начео” Јован Тривуновић.

Старија селекција је била убједљивија, савладавши госте резултатом 4:0, а прво име меча био је Вукашин Гостимировић, који је погађао у посљедњем минуту првог и половином другог полувремена.

Прије њега, стријелци су били Дејан Брешо у 10. и Матеј Декет у 17. минуту.

Пионири и кадети Борца ће већ  за два дана, од 14.00 и 15.30 часова, у Бањалуци одиграти заостале утакмице шестог кола против Зрињског, а потом их предстојећег викенда очекују домаћи дуели са екипама Радника из Бијељине.

БОРАЦ – ПОСУШЈЕ 3:0

стријелци: 1:0 Тривуновић (18.), 2:0 Бајић (48.), 3:0 Бајић (57.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 80, судија: Драган Тодић (Добој), жути картони: Бајић, Тривуновић (Борац).

БОРАЦ: Ђорђе Барош (од 66. минута Адриан Себастијан Бабић), Коста Барош (од 52. минута Андреј Мацакања), Андреј Ђурић (од 54. минута Петар Шкељић), Андреј Вучковац, Светозар Милијевић, Никола Ињац, Милош Бајић (од 66. минута Данило Шмит), Лазар Максимовић (од 52. минута Лазар Сеизовић), Јован Тривуновић (од 66. минута Ђорђе Дакић), Иван Јанковић (од 44. минута Лазар Мишановић), Иван Васиљевић. Тренер: Асмир Авдукић.

ПОСУШЈЕ: Бранимир Пенава, Роко Јукић (од 36. минута Јуре Протрка), Јуре Топић, Ловро Ћук (од 57. минута Марио Додиг), Филип Јукић, Матеј Павковић (од 63. минута Габријел Резо), Давид Думанчић (од 57. минута Франо Милићевић), Мирко Маријановић, Андреј Ковач, Анте Мишевић, Јаков Пенава (од 36. минута Анте Бешлић). Тренер: Иван Ореч.

БОРАЦ – ПОСУШЈЕ 4:0

стријелци: 1:0 Брешо (13.), 2:0 Декет (17.), 3:0 Гостимировић (45.), 4:0 Гостимировић (66.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 80, судија: Драган Кесић (Градишка), жути картони:

БОРАЦ: Симон Рачић (од 67. минута Вељко Бабић), Никола Антешевић (од 62. минута Кристијан Зечевић), Стефан Вишекруна (од 67. минута Милош Балаћ), Миљан Кецман, Павле Ћусо, Матеј Декет (од 57. минута Павле Павковић), Стефан Богојевић (од 57. минута Сергеј Марјановић), Вукашин Гостимировић, Никола Тешић (од 46. минута Сергеј Мишић), Драган Предојевић, Дејан Брешо (од 46. минута Огњен Вукелић). Тренер: Игор Мирковић.

ПОСУШЈЕ: Патрик Ковач (од 62. минута Карло Лончар), Антонио Галић, Андро Кевиљ, Анте Бешлић, Славко Думанчић (од 46. минута Лукас Јукић), Маријан Багарић, Тома Ореч (од 62. минута Давид Пенава), Данијел Ширић, Иван Билош (од 46. минута Никола Капурал), Јозо Бешлић (од 46. минута Иван Ребић), Марко Резо. Тренер: Филип Зовко.