”Петарда” Борчевих јуниора против Игмана, Ајдин Мујић двоструки стријелац на дебију!

Јуниори Борца су ”петардом” против Игмана прекинули низ мечева без тријумфа у Премијер лиги БиХ.

Пет кола црвено-плави нису знали за побједу (три пораза и два ремија), још од премијерног меча са Звијездом 09 (3:1), да би онда протеклог викенда на помоћном терену Градског стадиона резултатом 5:0 декласирали новајлију са Илиџе.

Прво име сусрета био је нападач Ајдин Мујић, који је у дебитантском наступу постигао два гола. Мујић је још у прошлом колу наступио за Слободу против Борца, послије чега је Тузлу замијенио Бањалуком и већ у првом мечу показао да ће бити од огромног значаја за тим Ранка Станаревића.

Током омладинског стажа, Мујић (2006.) је за кадетски тим Слободе одиграо 48 утакмица и постигао 27 голова, док је за јуниоре одиграо 31 меч, уз 11 погодака. Може, такође, да се похвали и чињеницом да је прошле сезоне уписао два наступа за сениоре, у Првој лиги ФБиХ.

Мујић је мрежу Игмана погађао у 10. и 39. минуту, у првом полувремену је стријелац био и Синиша Ристић (35.), док се у другом дијелу мрежа Игмана тресла захваљујући Кости Ђудуровићу (57.) и Аимару Балићу (69.).

Послије непотпуних седам кола, Борац је на деветом мјесту са осам бодова, а у наредном колу ће поново играти на домаћем терену, против посљедњепласиране Козаре из Градишке.

БОРАЦ – ИГМАН 5:0

стријелци: 1:0 Мујић (10.), 2:0 Ристић (35.), 3:0 Мујић (39.), 4:0 Ђудуровић (57.), 5:0 Балић (69.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони:

БОРАЦ: Младен Јуркас (од 75. минута Марко Бојандић), Ђорђе Бурњаковић, Марко Ћетковић, Аимар Балић (од 80. минута Лука Кнежевић), Коста Ђудуровић (од 65. минута Урош Ковачевић), Драган Пејић (од 80. минута Данило Аџић), Вук Ћорић, Ђорђе Ботић (од 65. минута Срђан Мишић), Огњен Ђерман (од 75. минута Михајло Шево), Синиша Ристић, Ајдин Мујић (од 75. минута Андреј Крагуљ). Тренер: Ранко Станаревић.

ИГМАН: Имад Шишић, Ајдин Захировић, Фарис Карић, Данин Хасанић (од 46. минута Емрах Јонуз), Алим Машовић (од 46. минута Емир Омеркић), Ибрахим Шљиво (од 46. минута Тарик Хамзагић), Армин Садиковић (од 46. минута Фарис Куловац), Амин Брковић, Аднан Хрњић (од 46. минута Тарик Пљевљак), Ален Беговић, Алмин Бошњо. Тренер: Аднан Спахић.