Пељто и Билбија суспендовани на 6 кола због низа грешака на мечу Зрињски – Борац!

Главни судија Ирфан Пељто и арбитар у VAR соби Лука Билбија суспендовани су на шест кола у WWIN лиги БиХ због низа грешака у дербију 6. кола између Зрињског и Борца!

Према мишљењу Комитета за судије и суђење ФС БиХ, који се током јучерашњег дана огласио саопштењем, оба клуба су у овом дуелу оштећена за једанаестерац.

Прво је, према наводима овог тијела, у 25. минуту Пељто морао да покаже на бијелу тачку због фаула над Срђаном Граховцем, док је у надокнади другог полувремена то морао да учини послије дуела Барта Мајерса и Стефана Сурдановића, након којег се првотимац Зрињског нашао на трави пред Борчевим голом.

Ни у једном од та два случаја се Пељто није огласио, а није добио ни позив Луке Билбије из VAR собе да прегледа снимак, баш као ни у  у 29. минуту, када је Јосип Ћорлука постигао погодак за 1:0.

Тај гол је, према мишљењу Комитета за суђење и судије БиХ, нерегуларан због ранијег прекршаја над Јурихом Каролином.