ПАОК елиминисао црвено-плаве из Лиге шампиона: Борац сад на Клаксвик – за Европу све до краја године!

Није Борац, нажалост, успио да испише до сада најблиставију страницу клупске историје…

Црвено-плави су и у реванш утакмици другог кола квалификација за Лигу шампиона поражени од грчког ПАОК-а. Послије солунских 3:2 за црно-бијеле, вечерас је на Градском стадиону било 0:1, па тако грчки првак пласманом у треће квалификационо коло наставља борбу за мјесто у европској елити.

Тамо га чека Малме, док Борац, са друге стране, мора да се задовољи пласманом у треће квалификационо коло Лиге Европе, у којем ће укрстити копља са прваком Фарских Острва КИ Клаксвиком. Први меч игра се 8. августа на гостујућем терену, реванш у Бањалуци заказан је за 15. август, а уколико би из тог двомеча наш тим изашао као побједник, изборио би у најгорем случају групну фазу Конференцијске лиге.

Запријетио је Борац фаворизованим гостима два пута у првих пет минута. Био је ПАОК, у гротлу Градског стадиона, на конопцима у раној фази меча, али када је половином првог полувремена постигао погодак за 0:1, ”умртвио” је дешавања на терену…

Томас Мург је у 25. минуту погодио за вођство Грка послије једне повратне лопте са лијеве стране, а иако је Борац у добром дијелу меча успио да парира гостима и неколико пута опасно запријети, мрежа иза леђа Доминика Котарског је ипак мировала све до посљедњег оглашавања пиштаљке Холанђанина Сандера ван дер Ејка.

БОРАЦ – ПАОК 0:1

стријелци: 0:1 Томас Мург (25.), стадион: Градски, гледалаца: 9500, судија: Сандер ван дер Ејк (Холандија), жути картони: Јово Лукић, Себастијан Ерера Кардона, Енвер Кулашин, Барт Мајерс, Јурих Каролина (Борац), Стефан Шваб (ПАОК).

БОРАЦ: Дамјан Шишковски, Зоран Квржић (од 68. минута Давид Чавић), Барт Мајерс, Јурих Каролина, Себастијан Ерера Кардона, Срђан Граховац, Дино Скоруп (од 57. минута Дамир Хреља), Енвер Кулашин, Стефан Савић (од 57. минута Стојан Врањеш), Давид Вуковић, Јово Лукић (од 79. минута Стефан Марчетић). Тренер: Бојан Пузигаћа.

ПАОК: Доминик Котарски, Џонатан Кастро Ото, Вилијам Труст-Еконг, Константинос Кулиеракис, Абдул Рахман Баба, Магомед Оздоев, Стефан Шваб (од 80. минута Аделино Андре Виеира де Фреитас), Кирил Десподов (од 61. минута Андрија Живковић), Томас Мург (од 72. минута Мади Камара), Таисон Барсељос Фреда (од 61. минута Јоанис Константелиас), Брандон Томас Љамас (од 72. минута Мбвана Самата). Тренер: Разван Луческу.