Осам голова пионира Борца у Габели, кадети све ријешили од 52. до 60. минута!

Пет кола – пет побједа, учинак је пионира и кадета Борца у досадашњем току Премијер лиге БиХ!

Омладинци у црвено-плавим дресовима гостовали су овог викенда у Габели, гдје су уписали два тријумфа у дуелима са ГОШК-ом. У дуелу млађих селекција, било је 0:8, а прво име меча свакако је Милош Бајић, стријелац четири гола за наш тим (9, 15, 31. и 40. минут)!

Кадети су уписали побједу резултатом 1:3, иако су од 25. минута били у минусу након гола Адмира Делића. Ипак, у другом полувремену, за само осам минута, играчи Игора Мирковића су три пута матирали ”јединицу” Габељана Марка Мерџана. Чинили су то, редом, Павле Павковић у 52, Стефан Богојевић у 56. и Сергеј Мишић у 60. минуту.

Борчеви пионири су са максималних 15 бодова првопласирани, уз 23 постигнута и ниједан примљен гол, док су кадети, такође са 15 бодова, другопласирани, али само због мало лошије гол-разлике у односу на Сарајево, које такође има пет тријумфа (Сарајево 23:2, Борац 23:3).

Сљедеће, шесто коло игра се наредног викенда, када ће Борац на помоћном терену Градског стадиона угостити селекције Зрињског.

ГОШК – БОРАЦ 0:8

стријелци: 0:1 Иван Васиљевић (6.), 0:2 Милош Бајић (9.), 0:3 Милош Бајић (15.), 0:4 Милош Бајић (31.), 0:5 Светозар Милијевић (35.), 0:6 Милош Бајић (40.), 0:7 Азиз Веледар (аутогол, 67. минут), 0:8 Матија Стојисављевић (68.), стадион: ”Перица-Перо Павловић”, гледалаца: 20, судија: Емир Спахалић (Мостар), жути картони:

ГОШК: Анте Павловић (од 36. минута Матеј Јурић), Адмир Хајдаровић (од 68. минута Илија Којић), Петар Грмача, Дарио Бабић, Анте Шиљег, Харун Шатор, Азиз Веледар (од 68. минута Илија Мусулин), Анте Рашић (од 66. минута Хрвоје Брајковић), Роко Шиљег (од 54. минута Емануел Прањић), Харун Кавазовић (од 66. минута Антонио Рагуж), Дамјан Маргета (од 54. минута Давид Рајич). Тренер: Славко Лимов.

БОРАЦ: Ђорђе Барош (од 36. минута Милош Мркобрада), Коста Барош (од 36. минута Јован Јелача), Андреј Ђурић (од 36. минута Андреј Мацакања), Андреј Вучковац (од 36. минута Петар Шкељић), Светозар Милијевић, Никола Ињац, Милош Бајић, Лазар Максимовић (од 36. минута Давид Густоварац), Јован Тривуновић, Иван Јанковић (од 36. минута Ђорђе Дакић), Иван Васиљевић (од 36. минута Матија Стојисављевић). Тренер: Асмир Авдукић.

ГОШК – БОРАЦ 1:3

стријелци: 1:0 Адемир Делић (25.), 1:1 Павле Павковић (52.) 1:2 Стефан Богојевић (56.), 1:3 Сергеј Мишић (60.), стадион: ”Перица-П25еро Павловић”, гледалаца: 20, судија: Марио Пејић (Груде), жути картони: Драгичевић (ГОШК), Павковић (Борац).

ГОШК: Марко Мерџан (од 80. минута Јозо Гаврић), Јаков Солдо (од 54. минута Јосип Грмача), Ивано Обрадовић, Иван Мартиновић, Ивано Јозић, Омар Зубовић, Славен Крешић, Филип Маргета (од 80. минута Анте Рагуж), Адемир Делић, Франо Драгичевић, Мартин Шутало (од 67. минута Антонио Бунтић). Тренер: Мирослав Вучић.

БОРАЦ: Симон Рачић, Стефан Вишекруна, Миљан Кецман, Милош Балаћ, Огњен Вукелић (од 46.  минута Никола Антешевић), Стефан Богојевић (од 75. минута Ђорђе Станимировић), Вукашин Гостимировић, Никола Тешић (од 46. минута Сергеј Мишић), Павле Павковић (од 67. минута Милош Лазић), Кристијан Зечевић (од 80. минута Павле Поповић), Дејан Брешо (од 80. минута Сергеј Марјановић).