Нови велики корак Борца ка титули! ГОШК савладан у Платоновој

Зрињски је тријумфом над Широким Бријегом (3:0) смањио предност Борца на само два бода у борби за титулу и притисак пребацио на тим Винка Мариновића.

Црвено-плави су се, у једној од најбитнијих утакмица сезоне, успјешно изборили са императивом – на Градском стадиону је савладан ГОШК резултатом 3:1, па је играчима Винка Мариновића за титулу потребно још пет бодова од могућих девет до краја сезоне, у случају да ”племићи” упишу сва три тријумфа!

У трећем минуту је ГОШК остао са десеторицом на терену. Филип Рачић је као посљедњи играч одбране срушио Енвера Кулашина, а бијељински арбитар Дражен Марић му је показао пут у свлачионицу.

Иако је био теренски надмоћнији, није Борац успијевао да нађе пут до мреже Габељана све до 45. минута. Ален Јуриљ је тада центрирао, а Јово Лукић само спустио лопту за Јакова Благаића који из непосредне близине силовито шутира и матира Филипа Васиља.

Послије улоге асистента, Лукић се нашао и у улози стријелца. Било је то у 53. минуту, када је Давид Вуковић убацио лопту са лијеве стране, а Борчев нападач ефектно, петом, поспремио лопту у мрежу.

Контролисао је Борац у потпуности дешавања на терену у тим тренуцима, али је четири минута након поготка Лукића ГОШК вратио драму на Градски стадион.

Један дупли пас са Сашом Марасовићем Габријел Чоко је крунисао голом за 2:1, што је дало крила тиму Адмира Аџема да, иако бројчано дефицитарнији, крене још одлучније напријед.

Ипак, 14 минута прије краја, наш тим је ”смирио” госте. Дамир Хреља је у игру ушао у 67. минуту умјесто на почетку поменутог Кулашина, а било му је потребно девет минута да оправда Мариновићево повјерење.

Ослободио се Борчев крилни нападач чувара на десној страни, а потом се ван казненог простора намјестио на ударац и погодио за 3:1, односно, показало се на крају, овјеру побједе.

Борац ће сљедећег викенда гостовати Тузла ситију, а уколико би у том мечу тријумфовао, евентуалном побједом пред домаћом публиком против Игмана (19. мај) прославио би титулу.

Ипак, до тада је још много обавеза пред црвено-плавима. Први наредни испит заказан је већ за сриједу (8. мај), када ће наш тим у Мостару, са почетком у 18.00 часова, укрстити копља са Зрињским у првој утакмици финала Купа БиХ.

БОРАЦ – ГОШК 3:1

стријелци: 1:0 Јаков Благаић (45), 2:0 Јово Лукић (53.), 2:1 Габријел Чоко (57.), 3:1 Дамир Хреља (76.), стадион: Градски, гледалаца: 2000, судија: Дражен Марић (Бијељина), жути картони: Стојан Врањеш (Борац), Марко Мусулин, Аднан Бобић, Иван Икић, Габријел Чоко, Алдин Чајић, Харис Балавац, Јосип Миличевић (ГОШК), црвени картон: Филип Рачић (ГОШК, 3. минут).

БОРАЦ: Марко Милошевић, Ранко Јокић (од 46. минута Александар Субић), Макс Јурај Ћелић, Ален Јуриљ, Срђан Граховац, Давид Вуковић, Јово Лукић (од 83. минута Милан Макарић), Јаков Благаић (од 67. минута Стојан Врањеш), Енвер Кулашин (од 67. минута Дамир Хреља), Саво Шушић, Јован Нишић (од 83. минута Стефан Фићовић). Тренер: Винко Мариновић.

ГОШК: Филип Васиљ, Риад Шута, Есмир Хасукић, Тино Брадара, Јосип Миличевић (од 81. минута Матео Рамљак), Филип Рачић, Филип Поби (од 58. минута Иван Икић), Марко Мусулин (од 46. минута Саша Борис Роџер Марасовић), Алдин Чајић, Василије Раденовић (од 46. минута Иван Харамбашић), Никола Шишко (од 46. минута Габријел Чоко). Тренер: Адмир Аџем.