Пионири и јуниори савладали Вележ, кадети поражени

Све три омладинске селекције Борца које се такмиче у Премијер лиги БиХ одмјериле су овог викенда снаге са Вележом, а двије су успјеле да тријумфују.

Пионири су пред домаћом публиком, у оквиру седмог кола Елитне лиге БиХ, убједљиво савладали Мостарце. Било је 5:0, а двоструки стријелци за црвено-плаве били су капитен Матеј Декет (24. и 50. минут) и Милош Бајић (34. и 41. минут), док је један гол био дјело Драгана Предојевића (20). Послије ове побједе, три рунде прије краја, играчи Асмира Авдукића се налазе на четвртом мјесту, са 56 бодова.

Тријумфовали су и јуниори, минималним резултатом (0:1), а гол вриједан побједе постигао је Сергеј Богданић у 50. минуту. До краја сезоне такође су остала три кола, а тим Зорана Драгишића је шестопласирани са 36 бодова.

Кадети су поражени резултатом 1:3 (једини гол за Борац постигао Огњен Ђерман у 62. минуту), те су након тријумфа Зрињског над Тузла ситијем (3:0) математички изгубили шансу да се боре за титулу. Послије овог пораза, остали су на трећем мјесту са 56 бодова, једанаест мање од првопласираног Зрињског три кола прије краја сезоне.

У наредном колу, Борчеви пионири и кадети ће гостовати Сарајеву, док ће јуниори дочекати Звијезду 09.

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 5:0

стријелци: 1:0 Драган Предојевић (20.), 2:0 Матеј Декет (24.), 3:0 Милош Бајић (34.), 4:0 Милош Бајић (41.), 5:0 Матеј Декет (50.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Велибор Гиговић (Градишка), жути картони: Вељко Савановић (Борац), Кенан Карић, Иса Селимотић, Ајдин Мураспахић (Вележ).

БОРАЦ: Андреј Бобар (од 51. минута Марко Сергеј Малбашић), Павле Нежић (од 36. минута Кристијан Зечевић), Андреј Вучковац, Драган Предојевић, Ђорђе Станимировић, Стефан Штрбац (од 51. минута Сергеј Слијепчевић), Матеј Декет, Сергеј Марјановић (од 36. минута Лазар Бркић), Милош Бајић (од 51. минута Сергеј Милановић), Вељко Савановић (од 51. минута Андреј Ђурашиновић), Алекса Голић (од 36. минута Никола Терзић). Тренер: Асмир Авдукић.

ВЕЛЕЖ: Енди Џемат, Иса Селимотић (од 51. минута Данис Казагић), Мирза Пуце, Ајдин Мураспахић, Харун Шендро (од 41. минута Тарик Бијавица), Еман Тојага (од 38. минута Амер Балић), Санин Џихо, Маид Демировић, Мак Тасламан (од 51. минута Денис Гачаница), Исхак Нухић, Кенан Карић. Тренер: Ален Пајић.

БОРАЦ – ВЕЛЕЖ 1:3

стријелци: 0:1 Нирмел Шкаљић (13.), 0:2 Нирмел Шкаљић (31.), 1:2 Огњен Ђерман (62.), 1:3 Хамза Аџагић (72.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 60, судија: Драган Жарић (Котор Варош), жути картони: Недим Нухановић, Нирмел Шкаљић (Вележ).

БОРАЦ: Симон Рачић, Срђан Мишић (од 46. минута Никола Антешевић), Стефан Вишекруна (од 83. минута Сергеј Мишић), Миљан Кецман, Милош Балаћ, Дејан Брешо (од 46. минута Павле Ћусо), Стефан Богојевић (од 83. минута Давид Благојевић), Вукашин Гостимировић, Вук Ћорић, Павле Павковић (од 46. минута Огњен Ђерман), Јелисије Врсајковић (од 58. минута Андреј Крагуљ). Тренер: Игор Мирковић.

ВЕЛЕЖ: Мирза Пајић (од 89. минута Елмин Матараџић), Мирза Ћумурија (од 71. минута Нидал Шкаљић), Амер Зекић (од 89. минута Енис Поздер), Алмин Ћорић, Мили Бехмен, Мухамед Атајић, Хамза Аџагић, Нирмел Шкаљић (од 77. минута Нидал Максумић), Недим Нухановић (од 71. минута Мирза Бјелавац), Златан Миљановић, Орхан Володер. Тренер: Елмир Кудузовић.

ЈУНИОРИ

ВЕЛЕЖ – БОРАЦ 0:1

стријелци: 0:1 Сергеј Богданић (50.), стадион: помоћни терен стадиона ”Рођени”, гледалаца: 50, судија: Јосип Мартиновић (Чапљина), жути картони: Ђанис Госто, Махир Бешић (Вележ), Бењамин Делкић, Сергеј Богданић (Борац).

ВЕЛЕЖ: Елдан Спахија, Дино Јукло, Ђанис Госто, Кенан Ђулиман, Махир Бешић, Амар Милак (од 66. минута Алдин Музуровић), Џенан Пуце, Омар Куко (од 66. минута Харис Џиновић), Анис Џафербеговић, Самир Халилагић, Харис Јогуновић. Тренер: Адис Обад.

БОРАЦ: Никола Грујић, Ђорђе Бурњаковић, Бењамин Делкић, Павле Ђајић (од 90+3. минута Ђорђе Бабић), Недим Керановић, Немања Ћетојевић (од 84. минута Павле Гајић), Филип Сарић, Мирко Ђаковић, Дамјан Соколић, Сергеј Богданић, Игор Шикањић (од 90+3. минута Урош Ковачевић). Тренер: Зоран Драгишић.