Рукомет

Нова побједа ”осица” двоцифреном разликом: Борац све бољи пред евро-гостовање у Словачкој

Рукометашице Борца стигле су овог викенда до друге побједе у сeзони.

Послије тријумфа над Извиђачем резултатом 39:27, играчице Радета Унчанина су у Брчком тријумфовале над Јединством резултатом 19:37, иако није послије првог полувремена дјеловало да ће се “осице” вратити у Бањалуку уз убједљив тријумф.

Било је 9:15 за црвено-плаве након 30 минута игре, а онда је Борац почео са убитачним темпом којим је сломљена домаћа екипа.

У Борчевом тиму, осам погодака постигла је Анђела Стојановић, док је седам имала Лана Лончар.

Код домаћих, бриљирала је Маријана Сорак, која је постигла више од пола голова своје екипе – 11.

У трећем колу, сљедећег викенда, Борац ће угостити Зрињски.

Затим слиједи гостовање Катарини, још једном мостарском премијерлигашу, а онда и прва утакмица другог кола EHF Европског купа, против Дунајске Стреде у Словачкој.

Тај меч заказан је за 16. октобар од 18 часова.

(борац-спорт, фото: ЖРК Борац)