Рукомет

Одличан почетак сезонe за рукометаше: Борац на +16 против Градачца

Борчеви рукометаши су на сјајан начин почели нову премијерлигашку сезону савладавши у дворани Борик екипу Градачца, повратника у елитни рукометни ранг у БиХ, резултатом 35:19.

Да ће црвено-плави остварити рутински тријумф, могло је да се наслути већ у првом полувремену. Послије уводних 1:1 и 2:2, тим Мирка Микића је у потпуности преузео команду и у 12. минуту дошао до 7:3, у 21. до 12:4, а онда четири минута касније и до предности од девет голова (15:6).

И у наставку је Борац наставио да доминира, па је у 49. минуту стекао максималан плус на мечу (30:13), вођен сјајним Александром Милићевићем, који је постигао десет голова.

У трећем колу Борац је слободан, док ће заосталу утакмицу другог кола против Слоге у Добоју, која је првобитно била заказана за 18. септембар, одиграти сљедеће сриједе.

Разлог одгађања биле су обавезе Добојлија на европској сцени.