Борац ће зиму провести на трећем мјесту: Чавић поново погодио, у Бањалуци ”страдало” Сарајево – 3:0!

Јуниори Борца јесењу полусезону завршавају на трећем мјесту!

Црвено-плави су данас, у посљедњој утакмици првог дијела такмичења, тријумфовали у дербију кола над Сарајевом резултатом 3:0, па ће прољеће дочекати уз 23 бода, једним више од Жељезничара, који је данас ремизирао (1:1) са екипом Младости.

Чак три пенала су досуђена за Борац у данашњем мечу, први већ у десетом минуту, али је капитен Давид Чавић био непрецизан. Другу и трећу прилику да поентира са ”креча” Борац није пропустио – Чавић је погодио у 53. минуту, постигао 11. гол у сезони и издвојио се на првом мјесту листе стријелаца, док је 25 минута касније тријумф овјерио Амар Тахрић.

Први гол, онај водећи, постигао је Слободан Вук Вујмиловић.

Ко ће бити јесењи шампион јуниорске Премијер лиге БиХ, знаће се у недјељу, када Звијезда 09 дочекује Вележ.

Тим из етно-села Станишићи има 31 бод и утакмицу мање од лидера, Слободе, која је данас поражена у Сарајеву код Олимпика, тако да Звијезди 09 из дуела са ”рођенима” одговара само побједа како би у други дио сезоне ушла са ”пол-позиције”.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 3:0

стријелци: 1:0 Вујмиловић (18.), 2:0 Чавић (пенал, 53.), 3:0 Тахрић (пенал, 78.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, судија: Александар Његомировић (Прњавор), жути картони: Вујмиловић (Борац), Рамић, Табак (Сарајево).

БОРАЦ: Дамјановић, Батос (од 82. минута Сарајлић), Бобић, Орашанин, Симуновић, Кујунџић (од 79. минута Шкрбић), Тахрић, Чавић, Вујмиловић (од 84. минута Дакић), Вуковић (од 75. минута Рачић), Јаворац (од 68. минута Церић). Тренер: Марко Максимовић.

САРАЈЕВО: Шахиновић, Карић, Ћеримовић, Демировић, Алишах, Рамић, Табак, Хоџић, Бијелоња, Дрина, Симанић (од 63. минута Бајрић). Тренер: Емир Мустафовић.