Микић послије драме у дуелу са Коњухом: Можда је ово и добро, да виде да може да се побиједи и са два играча мање!

Рукометаши Борца тријумфовали су након драматичне завршнице над Коњухом (26:25) у дербију шестог кола Премијер лиге БиХ.

На минут и 10 секунди до краја, Борац је био у предности од два гола (26:24), а потом у два напада изгубио лопту. ”Столари” су успјели да казне једну грешку, након друге су кренули у напад за изједначење и бод уз два играча више, али нису успјели да упуте ударац па су црвено-плави укњижили трећи тријумф у сезони – и трећи пред својим навијачима.

Мислим да нисмо одиграли како треба да играмо, посебно у првом полувремену. Примили смо 16 голова, иако то није дјеловало толико лоше обзиром на ротацију са којом располажемо. Мислим да смо их на три разлике одржали у животу нашим грешкама, глупостима. Конкретно, неке ствари које смо радили на тренингу, у тактичкој припреми утакмице, то смо допустили и то је неопростиво, а посебно код неких искуснијих играча који су правили те грешке. Обзиром да имамо лош старт и да нам фали пар играча, да смо поприлично млади и неискусни, можда и није лоше ово што се десило, да се губе двије лопте за 30 секунди, да играчи виде да се може и овако, са два играча мање, да осјете искуство тог пресинга. Нама су двије лопте изгубила два играча која су 2004. годиште, то је нешто што ћу увијек толерисати. Више волим да и они погријеше него искусни играчи – рекао је тренер црвено-плавих Мирко Микић након меча.