Драма у ”Борику” и тријумф Борца! Црвено-плави одбранили побједу у дербију са два играча мање у посљедњем нападу!

Драматична завршница виђена је у дербију шестог кола рукометне Премијер лиге БиХ између Борца и Коњуха, а на крају се све завршило тријумфом црвено-плавих резултатом 26:25!

На минут и 10 секунди до краја, Борац је био у предности од два гола (26:24), а потом у два напада изгубио лопту. ”Столари” су успјели да казне једну грешку, након друге су кренули у напад за изједначење и бод уз два играча више, али нису успјели да упуте ударац па су црвено-плави укњижили трећи тријумф у сезони – и трећи пред својим навијачима.

У мечу који је обиловао преокретима (11:8, 14:15, 19:17, 21:22), Борац је голом Луке Перића, а након 15. одбране Берина Бркића, у претпосљедњем минуту стигао до предности од два гола (26:24).

У наредном нападу гости су направили фаул, Борац је кренуо у атак за плус три, али је Амар Грачић изгубио лопту. Успио је потом поново да дође до ње, али послије прекршаја, а након приговора је добио искључење.

Коњух је успио да постигне погодак за 26:25 са два играча више јер је ван игре раније морао и Никола Маливојевић.

Након истека казне за Борчевог пивота, Лука Перић је погријешио у додавању, па су ”столари” кренули у напад за изједначење. На пет секунди до краја због прекршаја је искључен Никола Ивановић, па је Борац поново остао са два играча мање, али је овог пута успио да се одбрани.

Покушао је Алмир Османхоџић са десног крила да проигра Мирзу Модрића на црти, али у томе није успио, лопта је завршила у голманском простору Борца, па је славље домаћих играча могло да почне.

Након овог шестог кола, Борац је на осмом мјесту са шест бодова.