Капитен одвео пионире до ремија са Зрињским, убједљив тријумф кадета

Пионири Борца ремизирали су са Зрињским резултатом 2:2 у дербију 16. кола Премијер лиге БиХ, док су кадети тријумфовали резултатом 4:1 након преокрета.

Пионире је у вођство, у 13. минуту, довео најбољи стријелац првенства Фарис Џевахирић, да би госте до преокрета одвели Антонио Араповић (25.) и Себастиан Шего (39. минут). Ипак, да бар један бод остане у Бањалуци, побринуо се капитен Андреј Мићић, голом четири минута прије краја.

Кадети су били од 13. минута у резултатском заостатку након поготка Борне Филиповића, да би Борац, ипак, до краја сусрета уз четири гола стигао до веома вриједне и убједљиве побједе.

Изједначио је Милијан Ковачевић у 35. минуту, предност донио Лука Дивљак у 54. да би тријумф увеличали Петар Самарџија у 70. и Павле Ђајић у 88. минуту.

Након 15 утакмица, пионири су на трећем мјесту са 34 бода и утакмицом мање, док су кадети на четвртом са 30 и такође једним дуелом мање.

У сљедећем, 17. колу, Борчеве екипе гостоваће Рудар Приједору.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 2:2

стријелци: 1:0 Џевахирић (13.), 1:1 Араповић (25.), 1:2 Шего (39.), 2:2 Мићић (66.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 70, судија: Немања Алексић (Бањалука), жути картони: Ћорић (Борац), Вучић, Шакота (Зрињски).

БОРАЦ: Јуркас, Мишић, Балаћ, Благојевић, Ћорић, Мићић, Ђудуровић, Џевахирић, Петровић, Јовановић (од 28. минута Поповић (од 61. минута Врсајковић)), Максимовић. Тренер: Милан Озрен.

ЗРИЊСКИ: Богдан (од 9. минута Скоко), Б. Вучић, Шего, Васиљ (од 69. минута Р. Вучић), Сесар, Цвитковић, Пехар, Павловић (од 65. минута Микулић), Шакота, Игнатков, Араповић. Тренер: Дубравко Орловић.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 4:1

стријелци: 0:1 Филиповић (13.), 1:1 Ковачевић (35.), 2:1 Дивљак (54.), 3:1 Самарџија (70.), 4:1 Ђајић (88.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Вања Ајдер (Бањалука), жути картони: Филиповић, Шуњић, Тустоња (Зрињски).

БОРАЦ: Милановић, Рендић, Миздрак, Макарић, Шушић, Ковачевић (од 62. минута Ђајић), Плавшић (од 87. минута Деспот), Јанковић (од 84. минута Стрика), Самарџија, Дивљак (од 79. минута Пеуља), Делкић (од 75. минута Стојичић). Тренер: Предраг Мајкић.

ЗРИЊСКИ: Станић, Р. Иванковић (од 73. минута Ботић), Бадров (од 37. минута Д. Иванковић), Шилић, Цвитковић (од 85. минута Карачић), Тустоња, Филиповић, Козина, Остојић (од 79. минута Новак), Ципетић (од 73. минута Крешић), Шуњић. Тренер: Марио Иванковић.