”Копиран” резултат из Бањалуке: Борац и Тузла City поново ремизирали

И четврту утакмицу заредом у m:tel Премијер лиги БиХ Борац завршава резултатом 1:1.

Актуелни шампион БиХ поново је подијелио бодове са екипом Тузла City у року од само неколико дана, док је у рундама које су претходиле овом двомечу тим Немање Миљановића ремизирао са Жељезничаром и Леотаром.

Бољи је у првом полувремену био Борац, а као плод такве партије стигло је и вођство у 38. минуту.

Руком је у шеснаестерцу домаћих играо Коби Морис, арбитар Матео Муса досудио је пенал, а у гол га је претворио капитен Борца Стојан Врањеш, постигавши 51. погодак у дресу Борца у м:тел Премијер лиги БиХ.

Ипак, у других 45 минута, иницијативу је преузео тим Хусрефа Мусемића, те 25 минута прије краја стигао до изједначења.

Дефанзивац Тузлака Дамир Мехидић прошао је по лијевој страни, а када се очекивао центаршут, ударцем је изненадио све, па и голмана Бојана Павловића, и послао лопту тик уз лијеву стативу његовог гола.

До краја меча Борац је, у највећој мјери, чувао бод, али је лако могао да остане и без њега, након што је Мирзад Механовић погодио стативу недуго након гола за 1:1.

Након 14 кола, Борац заузима пето мјесто са 20 бодова, а у наредном дочекује екипу Посушја.

ТУЗЛА CITY – БОРАЦ 1:1

стријелци: 0:1 Врањеш (пенал, 38.), 1:1 Мехидић (65.), стадион: Тушањ, гледалаца: 500, судија: Матео Муса (Читлук), жути картони: Челиковић, Морис, Нукић, тренер Хусреф Мусемић, помоћни тренер Селмир Ахметовић (Тузла City), Молс (Борац).

ТУЗЛА CITY: Брајловић, Шукиловић (од 46. минута Мишић), Нукић, Крпић, Карјашевић, Џафић, Челиковић, Мехидић, Дофо, Убипарип (од 8. минута М. Механовић), Морис. Тренер: Хусреф Мусемић.

БОРАЦ: Павловић, Јовановић, Бошњак, Ћорић, Бегић, Војновић, Субић, Лукић (од 68. минута Мораитис), Врањеш (од 75. минута Молс), Кулашин (од 46. минута Вушуровић), Закарић. Тренер: Немања Миљановић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)