Кадетска селекција поражена од Жељезничара у првом колу

Кадети Фудбалског клуба Борац нису, попут пионира, били успјешни на старту Премијер лиге БиХ изгубивши у Бањалуци од Жељезничара резултатом 0:2.

Пулени Адмира Аџема до предности су стигли у 23. минуту поготком Дина Ћутахије, док је коначан резултат постављен у трећем минуту судијске надокнаде, када је мрежу иза леђа Луке Дамјановића затресао Хајрудин Мифтари.

Четири утакмице првог кола завршене су побједама гостију. Поред наведеног тријумфа Жељезничара, славила је и Звијезда 09 у дуелу са екипом Тузла City (0:7), Сарајево у окршају са Зрињским (0:4) и Широки Бријег у судару са Челиком (1:2). На домаћем терену је тријумфовала само Младост и то у мечу са Вележом (2:1), док су мреже мировале у сусрету Радника и Слободе.

У наредном колу, кадетска селекција Борца гостује Звијезди 09.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 0:2

стријелци: 0:1 Ћутахија (23.), 0:2 Мифтари (90+3.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 70, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: Симуновић, Моцоња, Рачић (Борац).

БОРАЦ: Дамјановић, Јањетовић, Рачић, Пушкар (од 60. минута Рауш), Моцоња, Шунић (од 63. минута Бабић), Симуновић, Драгољић (од 63. минута Даничић), Вуковић, Пушић (од 66. минута Грбић), Буквић (од 46. минута Ћебић). Тренер: Зоран Драгишић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Далипагић, Фејзић, Луковац, Ћутахија (од 83. минута Зубановић), Никшић (од 65. минута Мучај), Ћорић (од 89. минута Каришик), Мулаосмановић, Табаковић (од 74. минута Елказ), Кулашин (од 87. минута Мифтари), Хаџиавдић, Бајрић. Тренер: Адмир Аџем.