Кадети головима Стефана Стојичића и Огњена Солдата срушили фаворита за титулу

Кадети Борца помоћни терен Градског стадиона данас су напустили у побједничком расположењу! Пулени Драгана Бенића, наиме, савладали су екипу Сарајева, лидера Премијер лиге, резултатом 2:1 у дербију 25. кола, након што су послије 19 минута игре резултатски заостајали за највећим кандидатом за освајање шампионске титуле.

Осам кола прије краја сезоне, Сарајево заузима прво мјесто са 56 бодова, други је Широки Бријег са 51, док су Жељезничар и Борац на трећој и четвртој позицији са 48 бодова. Управо ће ова четири тима међусобно одмјерити снаге у наредној рунди: црвено-плави путују на Грбавицу, док ће Сарајево у тренинг-кампу у Бутмиру угостити тим са Пецаре.

Половином првог полувремена, односно, како рекосмо, у 19. минуту, гостујући састав је стигао до вођства: са десне стране је упућен употребљив центаршут, а на супротној стативи је усамљен остао Салко Наргалић, који матира Исака Бадића и постиже свој 11. премијерлигашки гол. Није се дуго чекало на одговор тима из Платонове улице: играо се 23. минут када се након једне акције нашег тима Стефан Стојичић изборио за ударац са удаљености од 20 метара од гола и прецизним шутем послао лопту уз десну стативу гола Белмина Диздаревића.

Распламсала се игра у другом полувремену: створила су оба тима по неколико изгледних шанси за гол, сијевало је како испред Бадићевог, тако и испред Диздаревићевог гола. Наш тим је пријетио преко Стојичића, Живковића и Јовића који су били непрецизни, али што није успио наведени тројац, јесте Огњен Солдат у 69. минуту. Наиме, Солдат, који је у игру ушао само 9 минута раније умјесто капитена Сергеја Латиновића, 11 минута прије краја меча био је близу казненог простора гостију у дуелу са Амаром Сабљицом који је контролисао лопту, али је играч нашег тима успио да је отме, те се нађе “очи у очи” са Диздаревићем, којег лако матира за велико црвено-плаво славље.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 2:1 (1:1)

стријелци: 0:1 Наргалић (19.), 1:1 Стојичић (23.), 2:1 Солдат (69.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 150, судија: Жељко Вукић (Бањалука), жути картони: Латиновић (Борац), Исламовић (Сарајево).

БОРАЦ: Бадић, Јовић, Милојевић, Орашанин, Живковић, Амиџић, Латиновић (од 60. минута Солдат), Бобић, Вуковић (од 64. минута Вујмиловић), Стојичић (од 76. минута Божић), Божичковић (од 80+3. минута Гајић). Тренер: Драган Бенић.

САРАЈЕВО: Диздаревић, Николић, Чичкушић, Шарић, Кадрић (од 74. минута Гусињац), Коњалић, Сабљица (од 76. минута Мулаосмановић), Наргалић (од 65. минута Шувалија), Јашаревић (од 58. минута Ђудерија), Ђокановић, Исламовић. Тренер: Адмир Хасанчић.