Пионири Борца поражени од Сарајева

Пионири Борца поражени су данас од Сарајева резултатом 1:2 у дерби утакмици 25. кола Премијер лиге БиХ. Играчи које са клупе предводи Предраг Мајкић остали су на трећој позицији упркос данашњем поразу и 8 кола прије краја имају 54 бода, пет више од четвртопласираног Широког Бријега, док је Сарајево на лидерској позицији са 70 бодова, односно осам више у односу на другопласирани Жељезничар.

Већ у четвртом минуту црвено-плави су стекли резултатску предност: центрирао је Данијел Шунић са лијеве стране, а Василије Јотић је био спретнији од гостујуће одбране и матирао голмана Мухамеда Шахиновића. Играо се 9. минут када је тим са Кошева узвратио, а ударцем главом чувара мреже Борца Луку Дамјановића матирао је Ед Незировић. Исти играч је у 32. минуту постигао свој други гол за потпуни резултатски преокрет на помоћном терену Градског стадиона, а треба, свакако, рећи да се нападач Сарајева са данашња два гола издвојио на врху листе стријелаца са 33 поготка, два више од Дина Ћутахије из Жељезничара и Џафе Хаџића из Крупе.

У других 35 минута Борац је пропустио да реализује двије стопостотне шансе за постизање гола: оба пута у прилици се нашао асистент код водећег гола Данијел Шунић, али је код прве ситуације, након шута искоса са десне стране, лопта прошла пoред стативе, док је у другом наврату након одличног Шунићевог продора Шахиновић одлично интервенисао и спријечио најгоре по свој тим.

У наредном колу Борац гостује екипи Жељезничара.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 1:2 (1:2)

стријелци: 1:0 Јотић (4.), 1:1 Незировић (9.), 1:2 Незировић (32.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, судија: Немања Шестић (Бањалука), жути картони: Гргић, Шахиновић (Сарајево).

БОРАЦ: Дамјановић, Рачић, Јовашевић, Јотић (од 56. минута Пушић), Пушкар, Шунић, Малбашић, Драгољић (од 48. минута Бабић), Шупук, Вуковић (од 58. минута Савановић), Јањетовић. Тренер: Предраг Мајкић.

САРАЈЕВО: Шахиновић, Џафић, Мујкић (од 36. минута Бајрић), Сејменовић, Витешкић, Гргић, Ерић (од 52. минута Рамић), Незировић (од 70. минута Љута), Атић (од 23. минута Тарахија), Ћосић, Хоџић. Тренер: Мемнун Суљагић.