Пораз јуниора у Мостару у првом полуфиналном дуелу

Јуниори Борца поражени су данас у Мостару од Зрињског резултатом 3:0 у првој утакмици полуфинала Купа БиХ. Реванш утакмица у Бањалуци игра се сљедеће сриједе са почетком у 15 часова, а финални меч јуниорског Купа заказан је за уторак, 8. мај. У другом полуфиналу, Широки Бријег је као домаћин савладао Крупу резултатом 4:1.

У првом полувремену дуела Зрињског и Борца мреже се нису тресле, а први погодак виђен је у уводу другог дијела, односно у 48. минуту, када је голмана нашег тима Амара Бајића савладао Анте Љубић. 13 минута касније Зрињски је удвостручио предност голом Игора Бошњака, а исти играч је у 77. минуту поставио коначан резултат.

Прије реванша са Зрињским, јуниоре Борца предстојећег викенда очекује гостовање Вележу у утакмици 19. кола Премијер лиге.

ЗРИЊСКИ – БОРАЦ 3:0 (0:0)

стријелци: 1:0 Љубић (48.), 2:0 Бошњак (61.), 3:0 Бошњак (77.), стадион: помоћни терен стадиона Под Бијелим бријегом, гледалаца: 50, судија: Харис Каљанац (Сарајево), жути картони: Турањанин, Бамбураћ, Ненад (Борац).

ЗРИЊСКИ: В. Савић, Кордић (од 46. минута Шуњић), Јанковић (од 86. минута Дураковић), Џида, И. Савић, Бошњак, Љубић, Розић, Божић (од 67. минута Јовановић), Бибер (од 58. минута Хајдаревић), Бандић (од 80. минута Домђонај). Тренер: Ненад Гагро.

БОРАЦ: Бајић, Дубравац, Јаворац, Арсић, Јагодић (од 56. минута Ескић), Мирчић (од 56. минута Бамбураћ), Курузовић (од 84. минута Жарић), Милутиновић, Бановић, Турањанин (од 70. минута Боснић), Граховац (од 66. минута Ненад). Тренер: Зоран Драгишић.