Јуниори у финалу западне групе Купа Републике Српске! ”Шестица” на гостовању градском ривалу

Јуниори Борца декласирали су градског ривала Жељезничар Спорт тим у мечу полуфинала западне групе Омладинског Купа Републике Српске.

Црвено-плави су тријумфовали резултатом 0:6, што им је друга побједа над тимом са Предграђа у само неколико дана, с обзиром на то да су уписали тријумф резултатом 2:1 у оквиру Премијер лиге БиХ.

Борац је за само пет минута првог полувремена стекао предност од два гола (Милан Радовић и Сергеј Дамјанић), а да ће на крају прегазити ривала, није могло да се наслути.

Ипак, у периоду од 55. до 86. минута, црвено-плави су још четири пута затресли мрежу ривала и заказали финални дуел Запада са екипом Крупе, која је резултатом 4:2 савладала Слободу из Мркоњић Града.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ – БОРАЦ 0:6

стријелци: 0:1 Радовић (5.), 0:2 Дамјанић (10.), 0:3 Стјепановић (55.), 0:4 Дивљак (68.), 0:5 Ступар (78.), 0:6 Дивљак (86.), стадион: Жељезничара Спорт тим, гледалаца: 20, судија: Велибор Гиговић (Требовљани), жути картони: Бундало (Борац).

ЖЕЉЕЗНИЧАР СПОРТ ТИМ: Гајић (од 54. минута Вишић), Радинковић (од 73. минута Ћелић), Поповић, Илић, Ђукић (од 45. минута Антонић), Ступар, Мачкић, Симић (од 45. минута Келечевић), Боснић (од 73. минута Шешић), Митровић (од 53. минута Јолџић), Кукић (од 45. минута Вученовић). Тренер: Радомир Поповић.

БОРАЦ: Војводић, Моцоња, Макарић (од 76. минута Бурњаковић), Бундало, Ј. Николић (од 70. минута Ступар), Сарић, Јанковић (од 45. минута Дивљак), Дамјанић (од 76. минута Грујичић), Радовић (од 64. минута Делкић), Стјепановић, Цвјетановић (од 70. минута Гајић). Тренер: Ранко Станаревић.