Јуниори надиграли Добојлије, два гола Стефана Марчетића

Јуниори Борца тријумфовали су над добојском Слогом резултатом 3:2 у мечу 20. кола Премијер лиге БиХ.

Наш тим је у 13. минуту стекао предност голом Сергеја Дамјанића, док је само осам минута касније вођство удвостручио Стефан Марчетић. Десет минута касније Албин Омић је постигао први погодак за госте у овом дуелу, да би минут прије одласка на одмор Марчетић другим голом на мечу вратио Борцу предност од два гола.

Резулатску неизвјесност у овај дуел вратио је Адриан Куртиновић голом за 3:2 20 минута прије краја, али је на крају то било све што је гост успио да уради у овом дуелу.

Борац на трећем мјесту, шест кола прије краја првенства, има 10 бодова мање од првопласираног Сарајева, а у наредном колу тим Зорана Драгишића ће гостовати другопласираном Зрињском, који уз меч мање има 45 бодова.

БОРАЦ – СЛОГА МЕРИДИАН 3:2

стријелци: 1:0 Дамјанић (13.), 2:0 Марчетић (21.), 2:1 Омић (31.), 3:1 Марчетић (44.), 3:2 Куртиновић (70.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Лука Билбија (Приједор), жути картони: Омић, Ханџић (Слога Меридиан).

БОРАЦ: В. Николић, Моцоња, Макарић, Сарић (од 55. минута Јанковић), Дамјанић, Радовић, Стјепановић (од 78. минута Бундало), Самарџија (од 67. минута Делкић), Шушић, Марчетић (од 90. минута Грујичић), Ковачевић (од 55. минута Ј. Николић). Тренер: Зоран Драгишић.

СЛОГА МЕРИДИАН: Жилић, Китић (од 46. минута Шешлак), Ханџић, Ахметбеговић, Лукић (од 55. минута Башић), Омић, Максимовић, Јелић (од 67. минута Никић), Д. Делић (од 46. минута Куртиновић), Јашаревић, М. Делић (од 46. минута Мујановић). Тренер: Ведран Софић.

(борац-спорт, фото: ФК Борац/Никола Кулага)