Хет-трик Мркаића на ”Пецари” – за огромну побједу Борца и корак ближе Европи!

Велику побједу су уписали фудбалери Борца у борби за пласман на европску сцену!

Црвено-плави су два пута били у резултатском заостатку на ”Пецари” у дербију 26. премијерлигашког кола, али су на крају, захваљујући ”меч-винеру” Момчилу Мркаићу, успјели да стигну до веома важне побједе којом су се, са пет бодова више од вечерашњег ривала, учврстили на другом мјесту!

Меч није добро почео за Борац, с обзиром на то да је већ у 4. минуту Даниел Лукић након приземног центаршута Маријана Ћавара са десне стране затресао црвено-плаву мрежу. На Борчево одговор чекало се практично до 40. минута, када је Мркаић постигао свој први од вечерашња три гола!

Енвер Кулашин је убацио лопту са десне стране, голман Ренато Јосиповић је успио да је избије у поље, али само до Ивана Лагунџића који шутира, а Мркаић успијева да ”окрзне” лопту и спроведе је у мрежу.

Од тог тренутка, па практично све до 75. минута, нисмо видјели ништа на терену ”Пецаре”. И једни и други приредили су својеврсну успаванку, коју је сјајним голом прекинуо Ћавар.

Боже Вукоја је одиграо повратну лопту за Ћавара на ивици казненог простора, а Никола Ћетковић је погледом само испратио лопту у мрежу.

Када се већ чинило да ће Широкобријежани стићи до побједе и ”свргнути” Борац са другог мјеста, указао се двојац Никола Нинковић – Момчило Мркаић.

Први је ”паковао”, а други погађао – играо се трећи од шест минута надокнаде када је Нинковић убацио лопту пред гол Јосиповића који је накратко интервенисао, али недовољно да спријечи Мркаића да постигне други погодак, да би потом прави шок за домаће услиједио у претпосљедњем минуту.

Поново је Нинковић убацио, а лопта се од Боже Мусе одбила до Мркаића који је поспрема у мрежу и постиже свој девети премијерлигашки погодак у дресу Борца.

Меч је, иначе, обиљежио и шесток судар голмана Широког Бријега Рената Јосиповића и капитена нашег тима Александра Субића, у 84. минуту. Јосиповић је хтио да избоксује једну лопту, али се сударио са Субићем, који је уз потрес мозга остао да лежи на терену. Главни судија Сабрија Топаловић и медицинска служба Борца одмах су реаговали, а Субић је након меча подвргнут даљим љекарским испитивањима.

Наредне такмичарске обавезе Борац ће имати сљедеће суботе, када ће у 27. колу угостити састав Игмана, док ће четири дана касније, у великом дербију бх. фудбала, бити домаћин Жељезничару.

ШИРОКИ БРИЈЕГ – БОРАЦ 2:3

стријелци: 1:0 Лукић (4.), 1:1 Мркаић (40.), 2:1 Ћавар (75.), 2:2 Мркаић (90+3.), 2:3 Мркаић (90+5.), стадион: Пецара, гледалаца: 1000, судија: Сабрија Топаловић (Зеница), жути картони: Мркаић (Борац).

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Јосиповић, Валинчић, Машић, Вукоја (од 87. минута Томић), Багарић (од 87. минута Медић), Кпан (од 77. минута Пејић), Лукић (од 77. минута Радић), Муса, Ћавар (од 87. минута Баришић), Купрешак, Де Оливеира Соуза. Тренер: Ивица Барбарић.

БОРАЦ: Ћетковић, Нинковић (од 90+6. минута Пишек), Мркаић, Предраговић, Војновић, Субић (од 87. минута Лукић), Лагунџић, Лазић, Кулашин (од 87. минута Јуриљ), Татар (од 90+6. минута Попара), Пишчевић. Тренер: Винко Мариновић.