Јово Лукић – Слобода 2:0! Борчев нападач сам срушио Тузлаке, за прву лигашку ”тројку”!

Јово Лукић – Слобода 2:0, епилог је прве лигашке утакмице коју је Борац одиграо у новој сезони!

Послије историјског европског резултата и пласмана у плеј-оф квалификација за Лигу Европе, црвено-плави су на Градском стадиону, у оквиру трећег кола WWIN лиге БиХ, савладали Слободу резултатом 2:0, а оба гола постигао је нападач наше екипе.

Прво је Лукић у другом минуту надокнаде првог полувремена одлично одреаговао на један центаршут Марка Вукчевића са десне стране и главом поспремио лопту у мрежу, да би потом по други пут матирао одбрану Тузлака након проигравања Николе Срећковића са лијеве стране. Остао је Лукић, након убачаја, сам на супротној стативи, на 2-3 метра од гола, па му је преостала само рутинска егзекуција.

С обзиром на то да је прошлог четвртка одиграна реванш утакмица са КИ Клаксвиком, а да црвено-плаве предстојећег четвртка чека гостовање Ференцварошу, тренер Младен Жижовић је измијешао карте и на терен послао комбиновани састав, одморивши један број првотимаца који су изнијели терет досадашњих мечева (Дамјан Шишковски, Јурих Каролина, Зоран Квржић, Срђан Граховац, Дино Скоруп).

У таквој поставци, Борац је, чини се, одиграо управо онолико колико му је било потребно да рутински савлада Тузлаке, створивши велики број шанси да можда и увећа коначнии резултат.

Чак и прије првог гола, Борцу је поништен погодак јер се несуђени стријелац Себастијан Ерера Кардона налазио у минималном офсајду, па се ова ситуација у VAR соби провјеравала 4-5 минута.

Треба, свакако, издвојити и покушаје Енвера Кулашина у 60, Стојана Врањеша у 84. и Дамире Хреље у 85. минуту, који су имали и најизгледније прилике да задају још који ударац немоћним гостима, који послије три одигране утакмице и даље немају ниједан бод на свом конту.

Борац је послије ове ”тројке”, а након непотпуна три кола, на седмом мјесту, а сљедећи лигашки ривал, на добојским Лукама, биће му Слога Меридиан.

БОРАЦ – СЛОБОДА 2:0

стријелци: 1:0 Лукић (45+2.), 2:0 Лукић (56.), стадион: Градски, гледалаца: 3000, судија: Драган Кесић (Градишка), жути картони: Хаџановић, Дубачкић (Слобода).

БОРАЦ: Филип Манојловић, Барт Мајерс, Никола Срећковић (од 71. минута Есмир Хасукић), Алекс Пихлер, Себастијан Ерера Кардона, Јово Лукић (од 80. минута Стојан Врањеш), Давид Чавић (од 71. минута Петар Караклајић), Енвер Кулашин (од 65. минута Дамир Хреља), Саво Шушић, Стефан Савић (од 80. минута Павле Ђајић), Марко Вукчевић. Тренер: Младен Жижовић.

СЛОБОДА: Азир Муминовић (од 71. минута Елвир Трако), Данис Братовчић (од 46. минута Дражен Дубачкић), Елдин Хасанбеговић, Александар Игњатовић, Нихад Шеро, Обрен Цвијановић, Кенан Дервишагић (од 46. минута Саид Хусејиновић), Харун Хаџибегановић, Ајдин Бегановић (од 57. минута Харис Хасановић), Адис Хаџановић, Џенан Харачић (од 64. Талисон Кауа Матијас да Силва). Тренер: Марко Максимовић.