Дан након утакмице 20. кола Премијер лиге Босне и Херцеговине између Олимпика и Борца, у којој су домаћи фудбалери забиљежили побједу резултатом 3:0, Фудбалски клуб Борац је споразумно раскинуо уговор са досадашњим шефом стручног штаба Александаром Јањићем. Само један освојен бод у прва два кола учинак је који не задовољава апетите клуба какав је Борац, те је одлучено да се сарадња са србијанским стручњаком споразумно раскине.
Циљ Фудбалског клуба Борац до краја сезоне остаје исти, а то је опстанак у Премијер лиги БиХ, те је у складу са тим у току данашњег дана именован нови шеф стручног штаба. Ријеч је о Борчету Средојевићу, од којег се очекује да тиму поврати пољуљано самопоуздање након прва два кола, те у наредних десет мечева, колико је остало до краја сезоне, својим тренерским искуством помогне клубу из Платонове улице да оствари приоритетни циљ, избори опстанак у елитном такмичењу и наступа у новом формату Премијер лиге од наредне сезоне.
Средојевић је рођен 1. фебруара 1958. године у Градишци, а током фудбалске каријере наступао је за Слогу из Горњих Подградаца, Козару, Борац, Ријеку, Партизан и Депортиво из Ла Коруње. Тренерску каријеру је почео у Козари, након чега је тренирао Младост Апатин, Табор Сежану, Домжале, Приморје из Ајдовшчине, Борац, Козару и требињски Леотар, а такође је седам година, од 2007. до 2014. године, био помоћни тренер репрезентације БиХ.
Средојевић ће тако бити пети тренер ФК Борац у текућој сезони. Исту је почео Владо Јагодић, након пораза од Дрине у шестом колу наслиједио га је Петар Курћубић, пред меч са Радником на мјесто првог тренера стигао дотадашњи тренер јуниора Жељко Врањеш који је пред почетак прољећног дијела сезоне поново враћен на мјесто тренера јуниорског погона након што је за шефа стручног штаба сениорског тима именован Јањић.
(борац-спорт)


















