Јагодић хвали екипу, али је опрезан: Борац који желим, али треба да спустимо главу!

Тренер Борца Владо Јагодић може да буде изузетно задовољан оним што су његови изабраници приказали у дуелима са два члана Суперлиге Србије, Спартаком Ждрепчева крв и Инђијом.

Након што су Суботичанима постигли четири гола (4:2), ”црвено-плави” су овог уторка постигли упола мање голова тиму који предводи Братислав Живковић, али су доминирали од првог до посљедњег минута, те створили још неколико одличних прилика да ”докрајче” ривала и забиљеже још убједљивију побједу.

Од почетка покушавам да гајим оптимизам, а играчи да схвате да нема потребе да некога много респектујемо, него да вјерујемо у себе. Тако се и понашамо. Задовољан сам резултатом, а поготово односом према игри. Морам напоменути да је данас наступило 27 играча, само Лука Дамјановић није играо јер желимо голманима да дамо по 45 минута. То даје додатну драж, јер завршавамо прву седмицу на Златибору, а све играче имамо на окупу. Нико није ван строја, раде пуним интензитетом и боре се за своју позицију – пренио је портал ”Мондо” ријечи Владе Јагодића након меча са Инђијом.

Стратег Бањалучана хвали изабранике, али и упозорава да након два стартна тријумфа не смије да се ”полети”.

То је Борац који желим. Ипак, већ вечерас спуштамо главу доле. Заслужили су један лаганији дан. Имаће лаган тренинг опоравка, а већ од прекосутра креће полуфиниш и повећање минутаже за играче који су показали највише. Остали ће се борити за своје позиције. За викенд имамо двије добре утакмице, против Јавора и Трепче, тако да мислим да ћемо у та два дуела постићи минутажу која нам је потребна, а онда све финиширати против Чукаричког – рекао је Јагодић и на крају додао:

Увијек ћу похвалити играче кад је добро. Они су данас били група од 28 исправних глава које заједно дишу и боре се за резултат. Лијепо је јер иде све својим током, онако како смо замишљали и надам се да ће потрајати.

(борац-спорт, фото: Бојан Јаковљевић/Мондо)