Друга побједа на Златибору: И Инђија немоћна против Борца

Фудбалери Борца тријумфовали су и у другој утакмици у оквиру припремног периода на Златибору. Након суботичког Спартака, који је поражен резултатом 4:2, пред црвено-плавом четом пала је и Инђија, још један члан Суперлиге Србије, а након 90 минута, резултат је гласио 2:0.

Борац је до вођства могао већ у десетом минуту, али је капитен Стојан Врањеш након слободног ударца погодио пречку. Лидер ове генерације Борчевих фудбалера се, међутим, искупио у 21. минуту, када је ударцем главом погодио мрежу Инђије након центаршута Алмедина Зиљкића.

Као и у првој утакмици, оној са Суботичанима, тренер Владо Јагодић је у паузи између два полувремена ”измијешао карте” и на терен послао потпуно другу поставу, али се ситуација на терену није мијењала.

Његов тим је био тај који је диктирао темпо, контролисао дешавања на терену ”Швајцарија” и као награду за то добио још један погодак.

Постигао га је крилни нападач нашег клуба Давид Чавић у 76. минуту меча. Слободан ударац је са ивице шеснаестерца извео Александар Радуловић, а лопта се, након што је погодила пречку, одбила до Мамадуа Ђалоуа. Ударац Гамбијца одбранио је чувар мреже Инђије Станивуковић, али у наставку акције, када је лопта стигла до Чавића, није могао ништа да учини.

Трећу утакмицу на српској планини Борац ће одиграти у суботу, 18. јула, против Јавора.

БОРАЦ – ИНЂИЈА 2:0 (1:0)

стријелци: 1:0 Врањеш (21.), 2:0 Чавић (76.), стадион: ”Швајцарија”, судија: Срђан Јовановић (Београд), жути картони: Босанчић (Борац), Видић (Инђија).

БОРАЦ: Павловић, Дујаковић, Кујунџић, Јовановић, Милојевић, Даниловић, Бртан, Врањеш, Зиљкић, Закарић, Лукић. Играли су још: Кукрика, Галић, Круз, Јаничић, Субић, Радуловић, Босанчић, Ђалоу, Црнов, Кајкут, Марковић, Чавић, Рачић, Калесић, Церић, Ћосић. Тренер: Владо Јагодић.

(борац-спорт, фото: Бојан Јаковљевић/Мондо)