И пионири и кадети у финишу испустили тријумф над Зрињским

Пионири Борца пропустили су прилику да лидеру Зрињском приђу на само два бода заостатка и “закувају” борбу за освајањем шампионске титуле.

Играчи Милана Озрена повели су у дуелу са “племићима” голом Фариса Џевахирића након четири минута игре у другом полувремену, али су гости у финишу, у 64. и 67. минуту, стигли до преокрета захваљујући головима Антонија Араповића и Леонарда Васиља, те црвено-плавима одмакли на осам бодова.

Тријумф над Зрињским су у завршници испустили и кадети, који су два пута били у предности.

Повео је наш тим голом Петра Самарџије у 40. минуту, да би Данијел Пуљић изједначио у 56.

Предност Борцу вратио је Лука Дивљак голом 20 минута прије краја, али је, ипак, два бода црвено-плавима “откинуо” Лука Цвитковић, погодивши мрежу иза леђа Вука Николића у 88. минуту.

Додајмо да је Зрињски други гол постигао са играчем мање, обзиром да је Џејмс Патрик Остојић добио други жути картон у 82. минуту, када је због приговора другу јавну опомену добио и главни тренер Марио Иванковић.

У наредној рунди, Борчеви омладинци гостују Вележу.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 1:2

стријелци: 1:0 Џевахирић (39.), 1:1 Араповић (64.), 1:2 Васиљ (67.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 70, судија: Мишо Мачкић (Бањалука), жути картони: Ђудуровић (Борац), Павловић, Лучић, Шакота (Зрињски).

БОРАЦ: Корићанац, Ћулум (од 70. минута Томас), Вишекруна, Терзић, Сопренић, Благојевић, Мићић, Ђудуровић, Џевахирић, Петровић, Пејић. Тренер: Милан Озрен.

ЗРИЊСКИ: Богдан, Б. Вучић (од 46. минута Микулић), Шего, Васиљ (од 70. минута Шаравања), Сесар, Цвитковић, Пехар (од 36. минута Лучић), Павловић (од 68. минута Р. Вучић), Араповић, Игнатков, Шакота. Тренер: Дубравко Орловић.

БОРАЦ – ЗРИЊСКИ 2:2

стријелци: 1:0 Самарџија (44.), 1:1 Пуљић (56.), 2:1 Дивљак (70.), 2:2 Цвитковић (88.) , стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 60, судија: Драган Кесић (Градишка), жути картони: Стојичић (Борац), тренер Иванковић, Остојић, М. Цвитковић, Шуњић (Зрињски), црвени картони: Џејмс Патрик Остојић (82. минут, Зрињски), тренер Марио Иванковић (82. минут, Зрињски).

БОРАЦ: Николић, Пеуља (од 86. минута Миздрак), Рендић, Макарић, Бурњаковић, Ковачевић (од 67. минута Ђајић), Самарџија, Скалић (од 60. минута Марчетић), Дамјанић, Дивљак (од 80. минута Стојичић), Плавшић. Тренер: Предраг Мајкић.

ЗРИЊСКИ: Станић, Иванковић, Бошњак (од 86. минута Ботић), Шилић (од 77. минута Филиповић), Карачић, М. Цвитковић (од 77. минута Бадров), Шуњић, Вукајловић, Остојић, Козина, Главина (од 46. минута Пуљић (од 86. минута Л. Цвитковић)). Тренер: Марио Иванковић.