Пионири и кадети тријумфовали над Широким Бријегом

Пионири Борца задржали су корак за Сарајевом у борби за највиши пласман савладавши Широки Бријег у заосталом мечу 1. кола Елитне лиге.

На помоћном терену Градског стадиона, црвено-плави су ривала са ”Пецаре” савладали минималним резултатом – 1:0, а тренутак одлуке догодио се у 33. минуту, када је поентирао Милош Сопренић.

Борац тако и даље има бод минуса у односу на Сарајево (Сарајево 60, Борац 59), са којим ће већ сутра одмјерити снаге на гостујућем терену, у оквиру четвртог кола.

Кадети су били још убједљивији против Широког Бријега, уписавши побједу резултатом 3:0. Био је ту други тријумф Борчевих кадета у Елитној лиги у исто толико одиграних мечева, а голове су постизали Немања Ћетојевић (42. минут), Матеј Стојичић (73.) и Душан Петровић (89.).

Тим Бојана Пузигаће тренутно заузима пето мјесто на табели са 42 бода.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 1:0

стријелци: 1:0 Сопренић (33.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Драган Жарић (Котор Варош), жути картони: Сопренић (Борац), Иванковић, Билош, Вегар, И. Бошњак (Широки Бријег).

БОРАЦ: Рачић, Лајић, Вишекруна, Балаћ, Н. Благојевић, Сопренић, Ћулум (од 61. минута Пејаковић), Богојевић (од 61. минута Ћусо), Поповић (од 44. минута Д. Благојевић), Брешо, Лазић (од 48. минута Мишић). Тренер: Милан Озрен.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Слишковић, Зовко, Шимић, К. Бошњак, Јелић, Алпеза, И. Бошњак, Јелчић, Зељко (од 36. минута Ћорић), Шантић (од 21. минута Иванковић), Билош (од 36. минута Вегар). Тренер: Далибор Кожул.

БОРАЦ – ШИРОКИ БРИЈЕГ 3:0

стријелци: 1:0 Ћетојевић (42.), 2:0 Стојичић (73.), 3:0 Петровић (89.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 60, судија: Немања Алексић (Бањалука), жути картони: Ботић (Борац), Вукоја, Микулић, Зеленика (Широки Бријег).

БОРАЦ: Јуркас, Соколић, Ботић (од 56. минута Ђајић), Шикањић (од 65. минута Стрика), Ћетојевић (од 80. минута Ивановић), Петровић, Пејић (од 80. минута Ћорић), Ђудуровић (од 71. минута Мишић), Врховац, Терзић, Стојичић. Тренер: Бојан Пузигаћа.

ШИРОКИ БРИЈЕГ: Анић, Хркаћ, Солдо, Красић, Вукоја (од 58. минута Бошњак), Ласић (од 71. минута Скоко), Медић, Гранић, Црњац, Микулић (од 88. минута Шушак), Зеленика. Тренер: Иван Квесић.