Омладинци поражени на Грбавици

Пионири и кадети Борца поражени су идентичним резултатом, 3:1, на гостовању Жељезничару у оквиру четвртог кола Елитне лиге БиХ.

У сусрету млађе од двије селекције, сви погоци постигнути су у првом полувремену. До предности је стигао домаћи састав голом Ведада Халиловића у 22. минуту, а потом су за само два минута на помоћном терену Грбавице виђена три гола. Прво је Амар Софтић у 30. минуту повисио на 2:0, потом је Никола Тешић у 31. био прецизан за 2:1, док је коначан резултат, другим голом на овом дуелу, поставио Ведад Халиловић.

Кад је ријеч о кадетском окршају, рани дио меча обиљежио је Афан Фочо, који је поентирао у 11. и 16. минуту. Мреже су потом мировале до 86. минута, када је предност домаћих смањио Дејан Брешо, али је побједу домаћих, голом у 90. минуту, овјерио Малик Колић.

Послије ових мечева, Борчеви пионири су остали на четвртом мјесту са 51 бодом. Кадети су у својој лиги сада трећепласирани са 56, односно бодом мање од другог Сарајева које је у овом колу резултатом 4:0 тријумфовало над лидером Зрињским који има 61, а са којим ће Борац укрстити копља на гостујућем терену предстојећег викенда.

ЖЕЉЕЗНИЧАР – БОРАЦ 3:1

стријелци: 1:0 Ведад Халиловић (22.), 2:0 Амар Софтић (30.), 2:1 Никола Тешић (31.), 3:1 Ведад Халиловић (32.), стадион: помоћни терен стадиона Грбавица, гледалаца: 20, судија: Радош Михајловић (Бијељина), жути картони: Павле Нежић (Борац).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Рејхан Репух, Азер Хоџић, Ријад Биједић (од 58. минута Анес Сукановић), Еман Татлић, Алдијан Корора, Амар Софтић, Афан Варатановић (од 67. минута Анер Токмо), Сергеј Јокановић (од 70+2. минута Едвин Кулдија), Амар Ђурђевић (од 67. минута Афан Бурек), Ведад Халиловић, Бењамин Авдић (од 58. минута Давуд Пружан). Тренер: Алаедин Варатановић.

БОРАЦ: Андреј Бобар (од 70+3. минута Едхем Хујић), Павле Нежић, Драган Предојевић, Ђорђе Станимировић, Никола Тешић (од 54. минута Павле Топић), Стефан Штрбац (од 70. минута Сергеј Марјановић), Матеј Декет, Кристијан Зечевић (од 36. минута Милош Бајић), Вук Тајисић, Алекса Голић (од 70. минута Сергеј Милановић), Никола Терзић. Тренер: Асмир Авдукић.

стријелци: 1:0 Афан Фочо (11.), 2:0 Афан Фочо (16.), 2:1 Дејан Брешо (86.), 3:1 Малик Колић (90.), стадион: помоћни терен стадиона Грбавица, гледалаца: 20, судија: Марко Лазаревић (Челопек), жути картони: Ведран Ђорда, Анур Хаскић, Санин Мешић, Малик Колић (Жељезничар), тренер Игор Мирковић (Борац, 90+2. минут), црвени картони: Павле Ћусо (Борац, 90+2. минут).

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Дејан Трапара, Абдулазиз Зуловић, Билал Јолдић (од 76. минута Анур Хаскић), Санин Мешић (од 88. минута Михајло Куљанин), Малик Колић, Филип Гргић (од 88. минута Абдулах Зукић), Афан Фочо, Арман Џафо, Армин Халиловић, Али Жмирић, Ведран Ђорда (од 74. минута Ријад Хот). Тренер: Сањин Мешић.

БОРАЦ: Младен Јуркас, Срђан Мишић, Стефан Вишекруна (од 46. минута Дејан Брешо), Миљан Кецман, Марко Ћетковић, Павле Ћусо, Стефан Богојевић (од 46. минута Милош Балаћ), Вукашин Гостимировић, Вук Ћорић (од 70. минута Јелисије Врсајковић), Павле Павковић (од 29. минута Огњен Ђерман (од 74. минута Милош Лазић)), Синиша Ристић. Тренер: Игор Мирковић.