Футсал

Фочаци ”страдали од петарде” у Борику: Борац убједљиво до полуфинала Купа Републике Српске!

Футсалери Борца изборили су наступ у полуфиналу Купа Републике Српске!

Црвено-плави су вечерас у дворани Борик тријумфовали над екипом Медицинског факултета Фоча резултатом 5:0 и сасвим заслужено изборили мјесто међу четири најбоље екипе у куп-такмичењу.

Пет голова – пет различитих стријелаца, а госте је ”начео” Стефан Савић у 14. минуту. Његов имењак Стојичић погодио је шест минута касније за коначан резултат првог полувремена, док су у другом редом погађали Славиша Максимовић (26.), Игор Мирковић (32.) и Срђан Ескић (40.).

Осим Борца, пласман у полуфинале Купа Републике Српске још су изборили Челинац побиједивши екипу Академца након пенала и Радник који је елиминисао Жељезницу.

Посљедњи учесник полуфинала биће познат након дуела Полицајца и Дервенте.

БОРАЦ – МЕДИЦИНСКИ ФАКУЛТЕТ ФОЧА 5:0

стријелци: 1:0 Савић (14.), 2:0 Стојичић (20.), 3:0 Максимовић (26.), 4:0 Мирковић (32.), 5:0 Ескић (40.), дворана: Борик, гледалаца: 100, први судија: Томислав Грачанин (Бањалука), други судија: Вања Ајдер (Бањалука), трећи судија: Марио Јелић (Бањалука), жути картони: – .

БОРАЦ: Петровић, Максимовић, Ескић, Мирковић, Муњиза. Још су играли: Савић, Стојичић.

МЕДИЦИНСКИ ФАКУЛТЕТ ФОЧА: Крнојелац, Остојић, Бокоњић, Вуковић, Симовић.