Футсал

Борац шампион Републике Српске!

Футсалери Борца нови су шампиони Републике Српске!

Црвено-плави су освајање титуле обезбиједили три кола прије краја савладавши требињски Леотар резултатом 3:0, те пред посљедње три утакмице имају недостижнихг девет бодова предности у односу на најближе пратиоце Жељезницу и Невесиње, уз бољи међусобни омјер.

Борац је у дуелу са Херцеговцима стигао до предности голом Ивана Иванагића у 6. минуту, да би до краја полувремена, у 19. минуту, вођство удвостручио Стефан Савић.

Коначних 3:0, четири минута прије краја наставка, поставио је Ђорђе Каурин.

Била је ово црвено-плавима девета побједа у 11 утакмица, уз један реми и пораз, а до краја сезоне још ће одмјерити снаге са Борачком из Градишке, те бањалучким ривалима Сократесом и Полицајцем.

БОРАЦ – ЛЕОТАР 3:0

стријелци: 1:0 Иванагић (6.), 2:0 Савић (19.), 3:0 Каурин (36.), дворана: Борик, гледалаца: 100, први судија: Дарко Вукојевић (Добој), други судија: Славиша Митровић (Шамац), трећи судија: Дејан Стјепановић (Бањалука), жути картони: Цимирот (Леотар).

БОРАЦ: Радовић, Каурин, Максимовић, Муњиза, Сремац. Још су играли: Петровић, Зец, Ескић, Мирковић, Савић, Јанковић, Стојичић, Иванагић. Тренер: Слободан Благојевић.

ЛЕОТАР: Ђурић, Бегенишић, Цимирот, Андрић, Ћоровић. Још су играли: Аћимовић, Јањош, Ћурић. Тренер: Срђан Мијатовић.

(борац-спорт, фото: КМФ Борац)