Фарис Џевахирић одличан у пионирској Премијер лиги БиХ: Три меча за Борац – 11 голова!

Борчев пионир Фарус Џевахирић наставља са сјајним партијама у Премијер лиги БиХ!

Након што је четири пута затресао мрежу Леотара, а затим два пута матирао одбрану Тузле City, фудбалер рођен у Бугојну је постигао пет погодака у тријумфу резултатом 6:0 над екипом Посушја.

Први гол на мечу, у 27. минуту, постигао је Јусуф Терзић, да би Џевахирић голеаду почео у 35. а завршио у 57. минуту.

Кадети су, са друге стране, тријумфовали над истим ривалом резултатом 3:1, а голове су постизали Сергеј Богданић, Лука Дивљак и Сергеј Дамјанић.

За госте је стријелац био Марко Краљевић.

Након четири утакмице, Борчеви пионири су шести са осам бодова, док су кадети у својој лиги на другом мјесту са 12.

У наредној рунди, Борчеви омладинци ће гостовати Зрињском.

БОРАЦ – ПОСУШЈЕ 6:0

стријелци: 1:0 Терзић (27.), 2:0 Џевахирић (35.), 3:0 Џевахирић (48.), 4:0 Џевахирић (50.), 5:0 Џевахирић (53.), 6:0 Џевахирић (57.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Дејан Смиљић (Бањалука), жути картони: Ерцег (Посушје).

БОРАЦ: Јуркас (од 36. минута Корићанац), Мишић, Балаћ, Благојевић (од 36. минута Максимовић), Терзић, Сопренић, Мићић, Кнежевић (од 51. минута Богојевић), Џевахирић, Ћорић (од 55. минута Ристовић), Врсајковић (од 36. минута Вишекруна). Тренер: Милан Озрен.

ПОСУШЈЕ: Ковач (од 51. минута Чале), Бегић, Р. Јукић, Д. Башић (од 23. минута Јукић), Ј. Бешлић, Думанчић (од 36. минута Галић), Ерцег (од 51. минута И. Башић), Л. Јукић, Ореч (од 36. минута Ширић), Ненадић, А. Бешлић. Тренер: Хрвоје Ерцег.

БОРАЦ – ПОСУШЈЕ 3:1

стријелци: 1:0 Богданић (12.), 2:0 Дивљак (34.), 3:0 Дамјанић (49.), 3:1 Краљевић (69.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 50, судија: Мишо Мачкић (Бањалука), жути картони: Бегић, Чале, Краљевић, Ореч (Посушје).

БОРАЦ: Николић, Рендић, Врањеш, Макарић (од 65. минута Миздрак), Делкић (од 70. минута Стојичић), Сарић (од 51. минута Ковачевић), Самарџија, Богданић (од 78. минута Илић), Дамјанић, Дивљак (од 58. минута Јанковић), Бурњаковић. Тренер: Предраг Мајкић.

ПОСУШЈЕ: Јовић, Полић, Ореч, Михаљ, Бобан, Чале (од 46. минута Ћурдо), Павковић, Миличевић (од 61. минута Врањковић), Бегић, Филиповић (од 81. минута Галић), Краљевић. Тренер: Иван Ореч.