Два новинара на прес конференцији након Игмана! Лалатовић прозвао ”седму силу”: Да сам одиграо неријешено, било би их 15!

Борац је под вођством Ненада Лалатовића укњижио другу премијерлигашку побједу савладавши на новљанским ”Млаквама” еккипу Игмана резултатом 1:0, захваљујући Бењамину Татару, који је постигао погодак у трећем минуту надокнаде другог полувремена.

На конференцији за новинаре, Лалатовић се прво дотакао броја представника ”седме силе” који су се јуче нашли у прес-сали стадиона у Новом Граду – стигла су само двојица!?

Све бих вас прво поздравио, колико вас има. Двојица?! Нема везе, два новинара, и то је нешто! Обично кад изгубимо утакмицу или одиграмо неријешено, има вас 15. Међутим, овдје су они прави, зато што су ту и кад се губи и кад се побјеђује. А ови други, кад се побиједи – њих нема нигдје, они су сад побјегли, нису жељели да дођу. Да сам данас одиграо неријешено, дошли би да ми ”скидају главу” и причају свашта.

О самој утакмици, Лалатовић је рекао:

Честитам играчима на другој узастопној побједи, против квалитетног противника. Говорио сам у најави утакмице да су незаслужено изгубили од Широког и да ће намучити многе екипе. У првом полувремену имали смо двије шансе, могли смо да постигнемо погодак. У другом полувремену Кулашин је имао један на један са голманом, па Мркаић, нисмо успјели да дамо гол јер су се они феноменално бранили. Имали су добру транзицију и могли су два пута да нас казне али су били брзоплети, као што смо и ми били данас. Бог нас је наградио да постигнемо тај погодак, ако смо били бољи, били смо за тај један погодак.

Половином другог полувремена, Лалатовић је из игре извео Енвера Кулашина а на терен послао Јову Лукића, па је Борац до краја меча играо са два класична нападача.

Кулашинова брзина није могла да дође до изражаја у оваквој ситуацији гдје се екипа врати назад и брани, гдје је та дубина 15 метара. У Посушју је било другачије, имао је 40 метара и ту онда више долази до изражаја његова брзина. Више сам сада хтио да играм са техничким играчима, који су јаки на лопти, који могу да иду на контре, да центрирају, а убацио сам и другог нападача, док су Попара и Бегић чували леђа. Татар је тај играч који ”лута”, то је била моја идеја. Хтјели смо да их притиснемо са два моћна нападача и да спуштамо те лопте. Слажем се да су овој екипи Борца потребна још минимум два брза играча и то тражим од управе, која се стварно труди да испуни све моје захтјеве – истакао је Лалатовић.

Борац сљедеће суботе од 17:05 часова (ТВ Арена спорт) гостује екипи Слободе.

Због радова на реконструцији травнате подлоге на ”Тушњу”, утакмица ће бити одиграна на стадиону Будућности у Бановићима.