Игман освојен у посљедњим секундама! Татар голом у надокнади одвео Борац до друге побједе

Мучио се Борац са Игманом, дебитантом у бх. елити… Све до трећег минута надокнаде другог полувремена није било погодака, а онда је ствари у своје руке преузео Бењамин Татар и првим премијерлигашким голом у црвено-плавом дресу одвео Борац до другог тријумфа!

Истицало је вријеме на ”Млаквама”, Борац  је тражио начин да стигне до поготка, а онда је Марко Гајић дубинском лоптом пронашао Момчила Мркаића који је главом на лијевој страни проиграо Татара, а овај дошао до ивице шеснаестерца и погодио сјајним приземним ударцем.

Представљало је то огромно олакшање како за тренера Ненада Лалатовића, тако и за његов тим, који је још и раније могао да стигне до водећег гола, пропустивши неколико сјајних прилика. Најбољу у гол није претворио Енвер Кулашин, у раној фази наставка, када је изашао сам испред гостујућег голмана који је ”ушао у угао” и одбранио ударац.

У наредном, петом колу, које је заказано за сљедећи викенд, Борац ће у Бановићима гостовати Слободи.

БОРАЦ – ИГМАН 1:0

стријелци: 1:0 Татар (90+3.), стадион: ”Млакве”, гледалаца: 500, судија: Милош Гиговић (Градишка), жути картони: Попара (Борац), Дуповац, Дураковић, Ћеман (Игман), црвени картон: Амер Дуповац (Игман, 90. минут).

БОРАЦ: Павловић, Ћорић (од 46. минута Андрић), Бегић, Мркаић, Гајић, Војновић, Спремо, Кулашин (од 65. минута Лукић), Попара, Татар, Закарић (од 46. минута Мелег). Тренер: Ненад Лалатовић.

ИГМАН: Ћеман, Дураковић, Бешагић, Велић, Дрљевић, Хреља (од 72. минута Кашић), Хебибовић (од 72. минута Ћубара), Дуповац, Махмић, Јакуповић (од 85. минута Бибер), Рамић (од 82. минута Бодул). Тренер: Аднан Елезовић.