Јуниори два пута водили против Жељезничара, на крају им припао бод

Јуниори Борца ремизирали су са Жељезничаром резултатом 2:2 у дербију другог кола Премијер лиге БиХ.

Тим Зорана Драгишића је два пута био у резултатској предности, међутим није то било довољно да се тријумфује над Сарајлијама, чију је мрежу већ у другом минуту, након повратне лопте са лијеве стране, затресао Сергеј Богданић.

Само три минута касније, гости су изједначили, преко Харуна Плоче који се најбоље снашао пред голом након корнера.

Неспоразум голмана Жељезничара Тарика Карића са својим дефанзивцем учинио је да Борчев новајлија Немања Стјепановић постигне свој дебитантски гол у црвено-плавом дресу, да би коначних 2:2, након 10 минута игре у другом дијелу, поставио Амар Хаџић.

У наредном колу, сљедећег викенда, Борац ће гостовати Сарајеву.

БОРАЦ – ЖЕЉЕЗНИЧАР 2:2

стријелци: 1:0 Богданић (2.), 1:1 Плочо (5.), 2:1 Стјепановић (19.), 2:2 Хаџић (55.), стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Лука Билбија (Приједор), жути картони: Макарић, Шушић, Моцоња (Борац), Карић, Пирић (Жељезничар).

БОРАЦ: Војводић, Рендић, Моцоња, Макарић, Николић (од 89. минута Јанковић), Сарић (од 76. минута Делкић), Беук (од 57. минута Дивљак), Самарџија, Стјепановић (од 83. минута Ковачевић), Шушић, Богданић (од 57. минута Радовић). Тренер: Зоран Драгишић.

ЖЕЉЕЗНИЧАР: Карић, Пашић, Кобашевић, Ефендић (од 40. минута Хаџић), Пирић, Плочо (од 76. минута Алагић), Пајтак, Јагањац (од 68. минута Омербашић), Личина (од 83. минута Брковић), Трнка, Хусић. Тренер: Сањин Мешић.