Деспотовић на првенственом дебију за Борац доказао класу! Трио резервиста креирао гол за “икс” у Мостару

Поготком Ђорђа Деспотовића из 86. минута, Борац је стигао до ремија у Мостару!

Од почетка меча на стадиону ”Под Бијелим бријегом”, црвено-плави су дјеловали боље од Зрињског, контролисали посјед, али је једна грешка Јуриха Каролине из 29. минута ”пресјекла” наш тим. Неодлучан је био репрезентативац Курасаа на својој половини, што је искористио десни бек ”племића” Јосип Ћорлука, одузео му лопту и матирао Филипа Манојловића, што је био први примљени погодак Борца у овој првенственој сезони.

Младен Жижовић је одлучио да ову утакмицу почне без класичног нападача, па је тако Дамир Хреља од почетка био најистуренији пред голом Марка Марића. Промијенило се то у 60. минуту, када је управо Хрељу замијенио Ђорђе Деспотовић, само шест минута касније на терену се умјесто Дине Скорупа нашао Санди Огринец, док је 12 минута прије краја Борчев стратег одлучио да Себастијана Ереру Кардону замијени Давидом Чавићем.

Управо је овај трио резервиста креирао гол за коначни ”икс”!

Чавић је на лијевој страни у први план избацио Огринеца који је одиграо повратну лопту на коју је натрчао Деспотовић и ”закуцао” је у мрежу, за велики бод нашег тима на овом гостовању.

Имао је Зрињски, ипак, у посљедњим секундама огромну шансу да стигне и до побједе, али је 19-годишњи нападач домаћих Давид Чамбер, иако је био сам пред голом Филипа Манојловића, лоше захватио лопту након једног центаршута.

У наредном колу, сљедећег викенда, Борац ће у новом дербију дочекати Сарајево.

ЗРИЊСКИ – БОРАЦ 1:1

стријелци: 1:0 Ћорлука (29.), 1:1 Деспотовић (86.), стадион: ”Под Бијелим бријегом”, гледалаца: 4000, судија: Ирфан Пељто (Сарајево), жути картони: Шуњић, Топић, Тичиновић (Зрињски), Срећковић, Ерера Кардона (Борац).

ЗРИЊСКИ: Марко Марић, Хрвоје Баришић, Јосип Ћорлука (од 60. минута Иван Посавец), Нардин Мулахусејновић (од 84. минута Анес Рушевић), Матија Малекинушић, Стефано Сурдановић, Марио Ћуже (од 76. минута Ален Јуриљ), Фран Топић (од 84. минута Давид Чамбер), Маријан Ћавар, Тони Шуњић, Марио Тичиновић. Тренер: Марио Иванковић.

БОРАЦ: Филип Манојловић, Барт Мајерс, Никола Срећковић (од 60. минута Бобан Николов), Дамир Хреља (од 60. минута Ђорђе Деспотовић), Срђан Граховац, Себастијан Ерера Кардона (од 77. минута Давид Чавић), Јурих Каролина, Енвер Кулашин, Стефан Савић, Дино Скоруп (од 66. минута Санди Огринец), Марко Вукчевић. Тренер: Младен Жижовић.