Дерби полусезоне завршен без побједника

Одгођена дерби утакмица десетог кола пионирске Премијер лиге БиХ између Борца и Сарајева завршена је без побједника и – без постигнутих голова. Борчеве селекција је тако задржала пет бодова предности испред другопласираног Сарајева, које има и двије утакмице мање.

Иако је меч завршен најнепопуларнијим резултатом, шанси за постизање гола је, свакако, било како на једној, тако и на другој страни. У првом дијелу игре, Борац је најбољу прилику пропустио преко капитена Сергеја Дамјанића, чији ударац је послије уигране акције након слободног ударца зауставио голман гостујућег тима Арман Шутковић.

Половином другог полувремена, у прилици се нашао Лука Дивљак али је погодио само спољни дио мреже, док је у посљедњем минуту меча Милан Илић одлично спустио лопту за Марка Бркића, али је већ поменути Шутковић сјајном интервенцијом спасио госте пораза.

Одличну партију пружио је и чувар мреже нашег тима Вук Николић, који је црвено-плави гол током меча успио да сачува у 5-6 наврата, када су изабраници Мухамеда Џакмића озбиљно атаковали ка његовом голу.

До одласка на првенствену паузу, биће одиграна још три кола, а у првом од њих Борчеви пионири ће дочекати екипу Младости.

БОРАЦ – САРАЈЕВО 0:0

стадион: помоћни терен Градског стадиона, гледалаца: 100, судија: Немања Пилиповић (Приједор), жути картони: Јанковић, Пеуља (Борац), Шутковић (Сарајево).

БОРАЦ: Николић, Пеуља, Рендић, Макарић, Шушић, Плавшић, Ковачевић (од 59. минута Јанковић), Делкић (од 36. минута Сарић), Бркић, Дамјанић, Дивљак.

САРАЈЕВО: Шутковић, Делић, Коленда, Дураковић, Хусић, Мешић, Нурковић, Бејић, Осмић (од 45. минута Шабановић), Табаковић (од 57. минута Чорбо), Ламаџема.