Четири гола Матеја Декета у тријумфу над ГОШК-ом

Матеј Декет обиљежио је сусрет пионира ГОШК-а и Борца, у оквиру 21. кола Премијер лиге БиХ.

Капитен црвено-плаве селекције постигао је четири поготка у дуелу са Габељанима (0:6), стигавши до 32 гола у сезони. Након ове побједе, пред посљедње коло прије старта Елитне лиге, Борац је на петом мјесту са 41 бодом.

Кадетска екипа је са ривалом из Габеле ремизирала без погодака, па је након 21 кола на другој позицији са 43 бода, осам мање од лидера Зрињског, који у Бањалуку долази у наредном колу.

ГОШК – БОРАЦ 0:6

стријелци: 0:1 Сеид Обрадовић (аутогол, 22. минут), 0:2 Сергеј Марјановић (23. минут), 0:3 Матеј Декет (38. минут), 0:4 Матеј Декет (53.), 0:5 Матеј Декет (61.), 0:6 Матеј Декет (65.), стадион: ”Перица-Перо Павловић”, гледалаца: 20, судија: Антонио Петрушић (Витина), жути картони:

ГОШК: Марко Мерџан, Андрео Шимић (од 63. минута Илија Којић), Имад Ахмед Кавазовић, Лара Љојић, Иван Мартиновић, Сеид Обрадовић, Анте Шиљег (од 52. минута Фрањо Багавац), Анте Рагуж, Антонио Бунтић, Леона Ачкар (од 63. минута Харун Шатор), Мароје Крмек (од 44. минута Петра Шутало). Тренер: Анте Катавић.

БОРАЦ: Марко Сергеј Малбашић (од 48. минута Едхем Хујић), Павле Нежић (од 48. минута Андреј Ђурашиновић), Андреј Вучковац, Драган Предојевић, Ђорђе Станимировић, Никола Тешић (од 36. минута Алекса Голић), Стефан Штрбац (од 36. минута Кристијан Зечевић), Матеј Декет, Сергеј Марјановић (од 48. минута Павле Топић), Данило Вучковац (од 48. минута Вук Тајисић), Никола Терзић (од 48. минута Лазар Бркић). Тренер: Асмир Авдукић.

ГОШК – БОРАЦ 0:0

стадион: ”Перица-Перо Павловић”, гледалаца: 20, судија: Недим Капиџић (Благај), жути картони: тренер Игор Мирковић, Марко Ћетковић, Вук Ћорић, Срђан Мишић, Симон Рачић (Борац).

ГОШК: Иван Јелинић, Елвин Гарбо, Ивано Обрадовић, Жељко Араповић, Аднан Трбоња, Михаел Вукеља, Звонимир Ребац, Филип Маргета (од 79. минута Роко Планинић), Славен Крешић, Лука Карлушић, Франо Драгичевић (од 62. минута Кристијан Рајич). Тренер: Мирослав Вучић.

БОРАЦ: Младен Јуркас, Срђан Мишић (од 69. минута Никола Антешевић), Стефан Вишекруна (од 46. минута Вук Ћорић), Миљан Кецман, Марко Ћетковић, Павле Ћусо, Милош Лазић (од 46. минута Павле Павковић), Синиша Ристић, Вукашин Гостимировић (од 79. минута Павле Поповић), Дејан Брешо (од 79. минута Јелисије Врсајковић), Огњен Ђерман (од 46. минута Милош Балаћ). Тренер: Игор Мирковић.