Борац први пут славио у Мостару – за плус 12 у борби за титулу! Вуковић новом мајсторијом срушио ”племиће”

Борац је први пут од оснивања Премијер лиге БиХ тријумфовао над Зрињским у Мостару и направио огроман, можда и одлучујући корак ка титули!

Црвено-плави су уписали побједу у граду на Неретви резултатом 0:1 и у борби за трофеј стекли предност од 12 бодова у односу на ”племиће” прије старта трећег, посљедњег првенственог круга.

Тренутак одлуке догодио се у 33. минуту, када је, друго коло заредом, мајсторију приредио Давид Вуковић. Јаков Благаић је центрирао са десне стране, Јово Лукић је успио да одбије лопту до Вуковића који се ван шеснаестерца, на 17-18 метара од гола, намјестио на ударац и матирао Марка Марића, који је успио само да ”окрзне” лопту.

Претходно је управо Лукић пропустио да реализује двије стопостотне прилике у раној фази меча, оба пута након кардиналних грешака домаће одбране – први пут је из изгледне позиције шутирао преко гола, док је недуго касније његов ударац ”прочитао” Марић.

До краја меча Борац је успио да одбрани капитал, а највеће заслуге за то, прије свих, имали су Себастијан Ерера Кардона. Први је у неколико наврата, у посљедњи час, правовременом интервенцијом испред домаћих играча спријечио погодак, а други је одличном одбраном у финишу меча спријечио Алдина Хрвановића да поентира за 1:1.

Сљедећег викенда стартује трећи круг првенства, а Борац ће, с обзиром на прво мјесто послије 22 кола, прва два меча играти пред домаћом публиком. У Бањалуку прво долази Звијезда 09, у мечу у којем ће источна трибина бити затворена, а потом послије репрезентативне паузе црвено-плави у граду на Врбасу укрштају копља са вечерашњим ривалом.

ЗРИЊСКИ – БОРАЦ 0:1

стријелци: 0:1 Давид Вуковић (33.), стадион: Под Бијелим бријегом, гледалаца: 2000, судија: Ирфан Пељто (Сарајево), жути картони: Франко Сабљић (Зрињски), Срђан Граховац, Ален Јуриљ, Марко Милошевић (Борац).

ЗРИЊСКИ: Марко Марић, Хрвоје Баришић, Јосип Ћорлука, Иван Јукић (од 65. минута Алдин Хрвановић), Тарик Рамић (од 46. минута Франко Сабљић), Антонио Иванчић, Игор Савић (од 65. минута Филип Брдарић), Тони Шуњић (од 78. минута Слободан Јаковљевић), Себастијан Корда, Марио Тичиновић (од 65. минута Матија Малекинушић), Немања Билбија. Тренер: Марио Иванковић.

БОРАЦ: Марко Милошевић, Макс Јурај Ћелић, Срђан Граховац (од 62. минута Стефан Фићовић), Себастијан Ерера Кардона, Давид Вуковић, Јово Лукић (од 80. минута Милан Макарић), Зоран Квржић, Давид Чавић (од 67. минута Ален Јуриљ), Јаков Благаић (од 80. минута Василије Терзић), Саво Шушић, Јован Нишић. Тренер: Винко Мариновић.